OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • 30 CZERWCA 2024 r

 

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu dziewięciu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia br. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Kolejna zmiana dotyczy także Mszy św. porannych o godz. 7.00 w soboty. Będą one odprawiane w okresie wakacyjnym tylko dwa razy, to jest w najbliższą sobotę, czyli pierwszą sobotę lipca orazw pierwszą sobotę sierpnia, zaś w pozostałe soboty nie będą sprawowane.

 

 1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(czyli o godz. 7.30 rano i wieczorem ok. godz. 18.40.) z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

 

 1. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii. W tej chwili przyjmujemy intencje mszalne na kilkanaście jeszcze wolnych terminów na Msze św. poranne i wieczorne w dni powszednie w sierpniu i wrześniu br.

 

 1. Jutro po wieczornej Mszy św., pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa w intencji naszych małżeństw i wspólnot rodzinnych. Zachęcając wszystkich do udziału w tym nabożeństwie, przypominamy o możliwości napisania swoich intencji, które zostaną odczytane w trakcie wspólnej modlitwy.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na celebrację ślubną w piątek i wynikające stąd ograniczenia czasowe, spowiedź św. dla dzieci i młodzieży została rozłożona na dwa dni, to jest w czwartek – 4 lipcaw godz. od 16.45 do 18.00 oraz w piątek – 5 lipca br. w godz. od 16.45 do 18.00 Dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla uczniów z naszej Szkoły Podstawowej oraz młodzieży ze szkół średnich, będzie miała miejsce w piątek w godz. od 19.30 do 20.30.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, w którą tradycyjnie zostaje włączone sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. W pierwszą sobotę lipca i sierpnia nasi Nadzwyczajni Szafarze udadzą się z Komunią św. do osób chorych i starszych, których odwiedzamy każdego miesiąca. W przypadku potrzeby skorzystania z posługi spowiedniczej kapłana prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na lipiec,  który jest również dostępny dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

 1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Życia wiecznego dla zmarłych parafian i dla

naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach oraz  dla śp. Mieczysławy Pers, którąpożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                           Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 29 czerwca 2024 r.