Biuro Parafialne

Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. (czyli o godz. 7.30 rano i wieczorem ok. godz. 18.30.)z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

Jakie sprawy możemy załatwić:

Chrzest zgłasza jedno z rodziców ok. 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.
Przynosimy:
  • akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, zawód, dokładny adres zamieszkania),
  • rodzicami chrzestnymi muszą być wierzący i praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, mogą przystępować·do sakramentów świętych oraz stanowią moralny przykład dla dziecka (rodzice chrzestni spoza naszej parafii, dostarczają zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą pełnić tę zaszczytną godność),
  • rodzice, chrzestni i najbliżsi z rodziny przystępują do sakramentu spowiedzi oraz w intencji dziecka przyjmują komunię świętą,

Ślub

Termin ślubu należy uzgadniać i rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem, nawet 1 roku. Na 3 miesiące przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa do biura parafialnego zgłaszają się narzeczeni w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego (Po wcześniejszym ustaleniu terminu z duszpasterzem).
Przynosimy:
  • dowód osobisty,
  • świadectwo chrztu św., jeżeli chrzest był poza naszą parafią; dokument ten nie może być· datowany wcześniej niż 6 miesięcy,
  • świadectwa katechezy ze szkoły średniej,
  • świadectwo ukończenia katechez przedmałżeńskich
  • w przypadku małżeństwa konkordatowego dostarczamy zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzający stan wolny narzeczonych; dokument ten nie może w dniu ślubu mieć· więcej niż 3 miesiące,
  • dane świadków: imię i nazwisko, wiek, zawód, dokładny adres zamieszkania.
Narzeczeni samodzielnie kontaktują się z siostrą Organistką w celu uzgodnienia z nią strony muzycznej ceremonii ślubnej oraz z siostra Zakrystianką, która odpowiedzialna jest za wystrój kościoła.
Pogrzeb
W pierwszej kolejności (zanim udamy się do zakładu pogrzebowego) starajmy się ustalić z kapłanem w parafii termin i godzinę pogrzebu.

Następnie dostarczamy do biura parafialnego:

• akt zgonu oraz kartę zgonu wydane przez Urząd Stanu Cywilnego,
  • dokument potwierdzający, że posiada się miejsce na cmentarzu (jeśli rodzina takowy dokument posiada)
  • zaświadczenie mówiące o przyjęciu sakramentu chorych przez zmarłego.
  • jeśli grób znajduje się na cmentarzu komunalnym szczegóły dotyczące miejsca pochówku uzgadnia się w Urzędzie Gminy
Informujemy, że Msze Św. za zmarłego możemy zamówić przed Mszą Św. pogrzebową w zakrystii.