OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23CZERWCA 2024 r

 

 

  1. Od przyszłej niedzieli – 30 czerwca br. ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu dziewięciu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia br. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Kolejna zmiana dotyczy także Mszy św. porannych o godz. 7.00 w soboty. Będą one odprawiane w okresie wakacyjnym tylko dwa razy, to jest w pierwszą sobotę lipca i pierwszą sobotę sierpnia, zaś w pozostałe soboty nie będą sprawowane.

 

  1. Pragniemy poinformować, iż Ks. Prymas Wojciech Polak – Arcybiskup Gnieźnieński powołał nowegoszafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej dla naszej parafii w osobie Pana Macieja Łukasza Dolaty. W miniony czwartek, podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Katedrze Gnieźnieńskieji połączonej ze specjalnym obrzędem,został On ustanowiony szafarzem nadzwyczajnym Komunii św. oraz otrzymał kanoniczne upoważnienie do wypełniania wspomnianej posługi. Aktualne potrzeby duszpasterskie naszej parafii oraz przewidywane zmiany społeczno-kulturowe i kościelne (w tym również strukturalne) i wiążące się z nimi wyzwania apostolskie, przed jakimi będzie najpewniej postawiona w przyszłości nasza wspólnota są dziś mocnym argumentem za jeszcze większą aktywizacją wiernych świeckich w lokalnym życiu i misji apostolskiej Kościoła. Pan Maciej Dolata – nasz nowy szafarz – ukończył w czerwcu br. pierwszy rok zajęć w Prymasowskim Studium Teologiczno-Pastoralnym w Gnieźnie, a od końca września br., przez kolejny rok, będzie kontynuował w tym samym miejscu formację, by jeszcze bardziej zgłębiać wiedzę teologiczną oraz kształtować swoją duchowość. Naszego nowego Szafarza oraz jego posługę powierzamy modlitwie wspólnoty parafialnej.

 

  1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(czyli o godz. 7.30 rano i wieczorem ok. godz. 18.40.) z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

 

 

  1. Dziś zamykamy już listę dzieci, które w trzecią niedzielą maja 2025 r. pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Jest to informacja wyłącznie dla rodziców, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu zapisowym w miniony poniedziałek, a chcieliby jeszcze dokonać zapisu swoich dzieci.

 

  1. W podziękowaniu za całoroczne zaangażowanie w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, zapraszamy wszystkie lektorki i lektorów, ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami na plenerowe spotkanie przy ognisku w jutrzejszy poniedziałek o godz. 18.00 przy świetlicy wiejskiej             w Gorzycach.

 

  1. W związku z podejmowanymi aktualnie przez parafię przygotowaniami do organizacji wakacyjnego wyjazdu i wypoczynku dla najmłodszych w Zakopanem, w dniach 25-30 sierpnia br., zachęcamy wszystkich do symbolicznego wsparcia tej inicjatywy poprzez zakup ciast wypieczonych przez rodziców ministrantów, lektorek i lektorów wyjeżdzających latem w góry. Te domowe wypieki można dziś nabyć po każdej Mszy św. na placu przykościelnym.

 

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który jest również dostępny dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

  1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Wieczności dla zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii, polecając Panu Bogu wszystkich naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach oraz śp. Marię Michalak i śp. Zofię Agaciak, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Mieczysławę Pers, której pogrzeb odbędzie się w środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

                                                                           Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

Miłosław, dnia 22 czerwca 2024 r.