- Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.
- Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św. w czwartki i piątki oraz w niedzielę o godz. 17.40.
- Przypominamy, iż w okresie wakacji letnich, to jest od niedzieli 5 lipca br.do niedzieli 23 sierpnia br. ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu ośmiu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. W tym okresie nie będzie również Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w poniedziałki
- Dziękujemy za świadectwo wiary wyrażone przez liczny udział w procesji Bożego Ciała, jak i we Mszy św. oraz procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańcom ulic Kościelnej i Placu Wiosny Ludów, a w tym roku także Miłosławskiemu Centrum Kultury, Paniom z Klubu Seniora+ Miłosław, Rodzicom naszych Ministrantów i Lektorów, ekipie wolontariuszy na czele z Panem Marcinem Olejniczakiem dziękujemy za wybudowanie i udekorowanie ołtarzy. Odrębne podziękowania za pomoc w organizacji wspomnianych uroczystości wypowiadamy pod adresem Pana Łukasza – naszego zakrystianina, a także Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Koordynacyjnej, Pana Kamila i Pani Małgorzaty – naszych organistów, Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczynek sypiących kwiatki wraz z Rodzicami, Pań i Panów z Żywego Różańca – noszących sztandary i feretrony, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Niech Wam wszystkim Pan Bóg obficie wynagrodzi !!!
- Jutro podczas Mszy św. sprawowanej w naszej świątyni o godz. 18.00 Ks. Biskup Jewgienij Zinkowski z Karagandy w Kazachstanie udzieli sakramentu Bierzmowania 27-osobowej grupie uczniów z klas I szkół ponadpodstawowych. Spowiedź św. dla otrzymujących jutro sakrament Bierzmowania oraz dla ich najbliższych odbędzie się dziś od godz. 20.00.
- Za tydzień podamy szczegółowe informacje dotyczące dzieci z obecnych klas II, które oddały w minionym tygodniu swoim Katechetom zeszyty z wklejonymi obrazkami serii Ziarno i zostaną oficjalnie włączone do grona kandydatów do I Komunii św., zaplanowanej dla tej grupy w dniu 16 maja 2027 r. W przypadku braku zeszytów prosimy o pilny kontakt po Mszy św. w zakrystii.
- Rodzice dzieci kończących obecnie klasę I Szkoły Podstawowej, którzy pragną zapisać swoje pociechy na przygotowanie do I Komunii św. w naszej parafii (na rok 2028), będą miały taką możliwość od przyszłej niedzieli 20 czerwca do niedzieli 26 lipca br. W tym okresie należy umówić się na indywidualne spotkanie zapisowe w zakrystii po każdej Mszy św. od przyszłej niedzieli, celem wybrania odpowiedniego dla siebie dnia i godziny indywidualnego spotkania z ks. Jakubem w biurze parafialnym. Wspomniane spotkania zapisowe będą odbywały się dla rodziców wraz z dziećmi w środy i czwartki w godzinach od 19.15 do 20.15.
- W związku z podejmowanymi przez parafię przygotowaniami do organizacji wakacyjnego wypoczynku dla najmłodszych w Sztutowie nad Bałtykiem, w dniach 17-21 sierpnia br., zachęcamy wszystkich do symbolicznego wsparcia tej inicjatywy poprzez zakup ciast wypieczonych przez rodziców ministrantów, lektorek i lektorów. Te domowe wypieki będzie można dziś nabyć po każdej Mszy św. na placu przykościelnym.
- W sobotę – 20 czerwca br. we Wrześni zostanie zorganizowane po raz pierwszy Wrzesińskie Święto Życia. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Nie jesteś sam. Nie jesteś sama”. Jego celem jest wyrażenie szacunku dla ludzkiego życia i rodziny, a także promowanie wzajemnej odpowiedzialności, życzliwości i postawy wsparcia w kryzysie. Uczestnicy przejdą ulicami Wrześni w kolorowym korowodzie, pokazując, że życie jest wielkim Darem i trzeba się nim cieszyć, mimo, iż naznaczone jest też cierpieniem i trudnościami. To wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii pw. św. Królowej Jadwigi, a do udziału w nim zaproszony jest każdy, kto ceni życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci i komu zależy na budowaniu silnych, zdrowych rodzin.
- Osoby wyjeżdzające na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach od 3 do 11 września br. będą mogły dokonać pierwszej wpłaty od 28 czerwca do 19 lipca br. po każdej Mszy św. w zakrystii.
- Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.
- Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który można odebrać po Mszy św. w zakrystii.
- Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. Dobry Jezu, a nasz Panie…
Ks. Krzysztof Redlak
Proboszcz
Miłosław, dnia 13 czerwca 2026 r.
