OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 r.

 

 1. Do początku września Biuro Parafialne jest czynne we wtorki w godzinach od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. W jakichkolwiek pilnych sprawach biurowych prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii. Intencje mszalne są przyjmowane w zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 2. Cykl katechez dla narzeczonych, czyli dawniejszy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę – 1 września br. o godz. 19.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8 i będą odbywały się przez sześć kolejnych niedziel.

 3. W związku z rozpoczynającymi się w niedzielę 1 września br. w naszej parafii wspomnianymi wcześniej katechezami dla narzeczonych, uległa zmianie data rozpoczęcia przyjmowania wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na ostatni krwartał bieżącego roku. Intencje mszalne na IV kwartał br. rozpoczniemy przyjmować tydzień później, to jest w niedzielę – 8 września br. od godz. 19.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 4. W najbliższy piątek i sobotę nie będzie Mszy św. porannych o godz. 7.00.

 5. W poniedziałek – 2 września br. nasza parafia będzie przeżywała swój dzień w ramach Nowenny przed uroczystościami odpustowymi ku czi Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie w godz. od 17.30 do 19.00. Osoby, które nie mogą dotrzeć swoimi pojazdami do Biechowa, będą mogły skorzystać z darmowego autokaru, który o godzinie 17.00 wyjedzie z parkingu przy naszej świątyni i który również po zakończonych uroczystościach powróci do Miłosławia.

 6. W niedzielę – 8 września br. odbędą się w Biechowie – pod przewodnictwem O. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego Generalnego Zakonu Paulinów – doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Suma odpustowa ropocznie się o godz. 12.00. Tradycyjnie już, niektórzy z nas udadzą się na te uroczytości w pieszej pielgrzymce, która wyruszy po wcześniejszym błogosławieństwie w kościele o godz. 8.45. W łączności z uroczystościami odpustowymi, w sobotę 14 września br. o godz. 10.00, odbędzie się w biechowskim Sanktuarium modlitewne spotkanie dla osób chorych i starszych z naszego dekanatu, połączone z udzieleniem sakramentu chorych.

 7. W sobotę, 7 września odbędzie się kolejne spotkanie Lednica Seniora, na które zaproszeni są dorośli, którzy chcą wspólnie radośnie chwalić Boga. Wyjazd spod kościoła został zaplanowany na godz. 8.45. Koszt wyjazdu 16 zł. Zgłoszenia u Pani Elżbiety Rogalińskiej i Pania Teresy Wiśniewskiej.

 8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, wspominając dziś w tej modlitwie śp.Władysłąwę Ogrodowczyk, śp. Arkadiusza Dziekana oraz śp. Janinę Mencel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

   


 


 

Ogłoszenia Duszpasterskie