OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXII Niedziela Zwykła

 

1 września 2019 r.

 

 1. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów naszej Szkoły w poniedziałek – 2 września w budynku szkoły na Bugaju o godz. 8.30. Z tej okazji Msza św. dla nauczycieli i uczniów Szkoły we wtorek – 3 września o godz. 11.30. Za tydzień podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych nowych uczniów Szkoły Podstawowej.

   

 2. Biuro Parafialne jest czynne we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. W niedzielę – 8 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku od godz. 19.15.

   

 3. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej wspólnej formie modlitwy w intencji naszych rodzin, a także do składania w formie pisemnej swoich osobistych intencji.

   

 4. W poniedziałek – 2 września br. nasza parafia będzie przeżywała swój dzień w ramach Nowenny przed uroczystościami odpustowymi ku czi Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie w godz. od 17.30 do 19.00. Osoby, które nie mogą dotrzeć swoimi pojazdami do Biechowa, będą mogły skorzystać z darmowego autokaru, który o godzinie 17.00 wyjedzie z parkingu przy naszej świątyni i który również po zakończonych uroczystościach powróci do Miłosławia.

   

 5. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej też okazji, ale również w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klasy VIII została zaplanowana na czwartek od godz. 16.30. Natomiast dla uczniów klas IV-VII w piątek od godz. od 16.15. Przy tej okazji prosimy jednocześnie Rodziców, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego zatroszczyli się o comiesięczną spowiedź i Komunię św. swoich dzieci. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

   

 6. Z posługą duszpasterską do osób chorych i starszych udamy się w sobotę od godz. 8.30.

 7. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. W sobotę, 7 września odbędzie się kolejne spotkanie Lednica Seniora, na które zaproszeni są dorośli, którzy chcą wspólnie radośnie chwalić Boga. Wyjazd spod kościoła został zaplanowany na godz. 8.45. Koszt wyjazdu 16 zł. Zgłoszenia u Pani Elżbiety Rogalińskiej i Pania Teresy Wiśniewskiej.

   

 2. Za tydzień w niedzielę – 8 września br. odbędą się w Biechowie – pod przewodnictwem O. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego Generalnego Zakonu Paulinów – doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12.00. Tradycyjnie już, niektórzy z nas udadzą się na te uroczytości w pieszej pielgrzymce, która wyruszy po wcześniejszym błogosławieństwie w kościele o godz. 8.45. W łączności z uroczystościami odpustowymi, w sobotę 14 września br. o godz. 10.00, odbędzie się w biechowskim Sanktuarium modlitewne spotkanie dla osób chorych i starszych z naszego dekanatu, połączone z udzieleniem sakramentu chorych.

 3. W niedzielę – 8 września br. organizowany jest wyjazd autokarem z Orzechowa do Biechowa. Z Miłosławia wyjazd o godz. 10.00 z przystanku PKS. Koszt wyjazdu 5 złotych.

 4. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 5. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, wspominając dziś w tej modlitwie śp. Teresę Rajda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …


 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA