UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się po raz kolejny w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. W ramach tej ogólnonarodowej inicjatywy przeprowadzana jest także zbiórka na kontynuację prac wykończeniowych w Świątyni Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na ten cel.

 

 1. Wstępne przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na trzeci kwartał bieżącego roku rozpoczniemy dziś o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. W tygodniu intencje mszalne można zamawiać wyłącznie w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

 1. Miesiąc czerwiec jest w liturgii i związanej z nią polskiej pobożności ludowej miesiącem modlitwy zanoszonej do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączając się w tę modlitwę, chcemy sprawować nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornej Mszy św., a w niedzielę będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Msza św. o godz. 17.45. W najbliższym tygodniu, po zakończeniu wieczornych nabożeństw, modlimy się także na Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Biuro Parafialne jest czynne we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 oraz w soboty w godz. do 19.00 do 20.00. przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. W najbliższy wtorek, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 będziemy w szczególny sposób polecali Panu Bogu Jolantę i Zbigniewa Janczaków, którzy tego dnia, po zakończeniu Eucharystii, wyruszą z naszego kościoła w liczącą ponad 4500 km pieszą pielgrzymkę do Jerozolimy. Zaplanowana na sześć miesięcy marszu trasa będzie ich wiodła przez: Słowację, Węgry, Chorwacje, Bośnię, Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Macedonie, Grecję, Turcje, Cypr i Izrael. W tym wyjątkowym i jakże trudnym fizycznie doświadczeniu, chcemy im – jako wspólnota parafialna – towarzyszyć duchowo i wspierać naszą modlitwą.  Stąd też, bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w porannej Mszy św. we wtorek i pożegnaniu naszych pielgrzymów. Prosimy dziś także wszystkich o włączenie się w modlitwę w ich intencji o bezpieczne i szczęśliwe dotarcie do celu.   

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w piątek w godz. od 17.00 do 18.00. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przystąpi do sakramentu pojednania i pokuty wraz ze swoimi rodzicami i świadkami w kolejnym tygodniu, w dniach 10 i 11 czerwca w godzinach wieczornych, podczas specjalnych nabożeństw pokutnych.

 

 1. Osoby dorosłe zapraszamy do udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego sakramentu od godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty oraz przyjęcia Komunii św.

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą duszpasterską w najbliższą sobotę –   8 czerwca od godz. 8.00. Będzie to ostatnia okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. przed okresem wakacyjnym. W lipcu i sierpniu posługę podejmą nadzwyczajni szafarze Komunii św., a posługa spowiednicza sprawowana będzie w tym okresie na indywidualne życzenie.

 

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic, odbędzie się w sobotę za tydzień – 8 czerwca po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Koordynacyjnej odbędzie się w piątek za dwa tygodnie – 14 czerwca br. o godz. 16.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym o godz. 16.30.

 

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się również w piątek za dwa tygodnie – 14 czerwca o godz. 19.30 w tym samym miejscu.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej,             a więc dla tych, którzy za rok pragną przystąpić do tego sakramentu odbędzie się tuż przed zakończeniem roku szkolnego w poniedziałek – 17 czerwca w godz.        od 19.00 do 20.00  (klasa A – godz. 19.00, klasa B – godz. 19.30, klasa C – godz. 20.00) w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Podczas spotkania kandydaci otrzymają deklaracje oraz książeczki. Udział we wspomnianym spotkaniu ma charakter obowiązkowy, a osoby mające uzasadnione przeszkody, aby w nim uczestniczyć, są proszone o osobiste poinformowanie o tym fakcie Ks. Proboszcza.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele remontowo-   inwestycyjne.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Józefa Płaczka, śp. Mariana Staszewskiego i śp. Monikę Pawlak, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …                                                                   

Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                                                       Proboszcz

         Miłosław, dnia 1 czerwca 2019 r.