OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17 listopada 2019 r.

 1. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek – o godz. 19.30 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o obecność.

 1. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek w salce parafialnej przy ul. Kościelnej 8. Kandydaci z grupy I przybędą na spotkanie o godz. 15.30, a kandydaci z grupy II o godz. 16.15. Kandydatom i ich Rodzicom przypominamy, że spotkania są w naszej parafii jedyną pozaszkolną formą przygotowania do sakramentu Bierzmowania i dlatego też udział w nich jest obowiązkowy.

 1. W ramach comiesięcznej tacy remontowej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3155,57 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego w najbliższy piątek (22 listopada) przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków i śpiewaków. Zdając sobie sprawę ze znaczenia muzyki i śpiewu w sprawowaniu liturgii, chcemy dziś wyrazić naszą wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy swoją grą na instrumentach muzycznych oraz śpiewem ubogacają sprawowanie Eucharystii, cyklicznych nabożeństw oraz obrzędów sakramentalnych w naszej wspólnocie parafialnej. Słowa podziękowań kierujemy na początku pod adresem Siostry Filipy, która posługuje przy organach i prowadzi chór parafialny. Tworzącym tę wspólnotę muzyczną Paniom i Panom bardzo dziękujemy. Równie nieocenione jest zaangażowanie ponad dwudziestoosobowej grupy najmłodszych scholistów, którzy pod kierunkiem Siostry Liliany, Pani Joanny Derbich oraz Pana Marcina Grzelaka ubogacają sprawowanie niedzielnej liturgii o godz. 10.30. Wszystkim Wam dziś bardzo serdecznie dziękujemy.

 1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

 2. Kontynuując tradycję organizowanej od 2001 r. parafialnej pomocy świątecznej na rzecz potrzebujących, chcemy w tym roku wesprzeć materialnie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających losowych problemów, gdzie ta pomoc jest całkowicie uzasadniona i wynika z wcześniejszego rozpoznania. Dla tej grupy osób zostaną przygotowane specjalne paczki żywnościowe, a całość przedsięwzięcia w zakresie przygotowania, rozdziału i dostarczenia paczek przeprowadzą – jak co roku – Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Pragniemy, aby w tym dziele świątecznej pomocy każdy z nas miał choćby symboliczny udział, dając tym samym świadectwo chrześcijańskiej troski o potrzebujących. Wyrazem tej postawy niech będzie nasz udział w zbiórce pieniężnej do puszek, która od przyszłej niedzieli przez trzy tygodnie będzie organizowana przy wyjściach z kościoła.

 1. Ustalona została data udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku. Uroczystość ta odbędzie się w niedzielę – 24 maja 2020 r. podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, a szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup Bogdan Wojtuś.

 1. Zachęcamy do lektury miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 1. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, za zmarłych z naszej parafii, za wszystkich oczekujących w Czyśćcu pełni Zmartwychwstania i polecajmy również w tej modlitwie śp. Edmunda Zmudę – zmarłego Ojca Naszego szafarza Pana Pawła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba AP. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 16 listopada 2019 r.

Ogłoszenia