OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

24 listopada 2019 r.

  1. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

  1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca przyszłego tygodnia, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy od drugiego tygodnia grudnia.

  1. Kontynuując tradycję organizowanej od 18 lat parafialnej pomocy świątecznej na rzecz potrzebujących, chcemy w tym roku wesprzeć materialnie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających losowych problemów. Dla tej grupy osób zostaną przygotowane paczki żywnościowe, a całość przedsięwzięcia w zakresie przygotowania, rozdziału i dostarczenia paczek przeprowadzą – jak co roku – Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Pragniemy, aby w tym dziele świątecznej pomocy każdy z nas miał choćby symboliczny udział, dając tym samym świadectwo chrześcijańskiej troski o potrzebujących. Wyrazem tej postawy niech będzie nasz udział w zbiórce pieniężnej do puszek, która od dziś do trzeciej niedzieli Adwentu będzie organizowana przy wyjściach z kościoła.

  1. Z przedświąteczną posługą duszpasterską udamy się do osób chorych i starszych za dwa tygodnie – w sobotę 7 grudnia br. Ze względu na układ kalendarza i późny termin całodziennej spowiedzi św. w naszej parafii (w ostatnią sobotę przed świętami Bożego Narodzenia) nie będzie już możliwości podjęcia tej posługi w czasie przedświątecznym. Tym bardziej więc prosimy rodziny, znajomych i dobrych sąsiadów osób chorych, starszych lub z innych uzasadnionych względów pozbawionych możliwości przystąpienia do Spowiedzi św. w kościele o zgłaszanie w zakrystii tych osób, które pragną w okresie Adwentu skorzystać z posługi sakramentalnej.

  1. Rozprowadzanie opłatków oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozpoczniemy za tydzień, czyli od pierwszej Niedzieli Adwentu.

  1. Od poniedziałku za tydzień, to jest 2 grudnia br. do końca lutego przyszłego roku Msze św. poranne będą sprawowane o godz. 8.00.

  1. Stałych prenumeratorów prosimy o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na grudzień. Z kolei przy wyjściach z kościoła możemy zabrać do domowej lektury najnowsze wydanie gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

8. Módlmy się za zmarłych parafian oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy potrzebują tej modlitwy do Bożego Miłosierdzia, aby oczyszczeni z grzechu mogli przejść z Czyśćca do wiecznej i pełnej wspólnoty z Bogiem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba AP. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 23 listopada 2019 r.

www.parafiamiloslaw.pl

Ogłoszenia