XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019 r.

1. Jutro będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, strażaków, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej oraz przedstawicieli środowisk i organizacji społecznych będzie sprawowana w naszej świątyni o godz. 10.00, a przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Infułat prof. dr hab. Jerzy Stefański z Gniezna. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę zapraszamy w tym dniu wolnym od pracy i zajęć szkolnych nie tylko osoby dorosłe, ale także młodzież i dzieci.

1. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

1. W najbliższy czwartek rozpocznie się montaż nowego, zamykanego konfesjonału, którego ustalona wcześniej lokalizacja została decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu zmieniona. Zmiana ta była przyczyną opóźnienia wspomnianej realizacji. Nowy konfesjonał zostanie ustawiony pod emporą muzyczną, między dwiema kolumnami na tylnej ścianie kościoła, po lewej strony od wejścia głównego. Obecnie prowadzony jest także kolejny remont organów w zakresie wymiany 980 starych mieszków z materiału skórowego na polypelowe oraz instalacji głosu trąbkowego, który zmieni w sposób słyszalny brzmienie instrumentu, czyniąc go bardziej koncertowym. Po trwającym niemal rok postępowaniu zostanie wydane do końca tego miesiąca pozwolenie Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbiórkę tzw. wikaryjki. Kolejnymi ważnymi realizacjami na przyszły rok, uzgodnionymi już wstępnie z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu, są: odnowa elewacji na budynku Domu Parafialnego przy ul. Pałczyńskiej, montaż nowego, dopasowanego do stylu kościoła podjazdu dla osób niepełnosprawnych, starszych i wózków (o długości 17 metrów i położonego wzdłuż południowej ściany kościoła) oraz wymiana na nowe zniszczonych już w znacznym stopniu wiszących na ścianach obrazów oraz zawieszenie dwóch nowych ikon.

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek – 15 listopada o godz. 18.45 w sali konferencyjnej.

1. W niedzielę za tydzień – 17 listopada organizowany jest parafialny wyjazd do kina „Baszta” w Środzie Wlkp. na projekcję filmu Nieplanowane. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 13.15. Film rozpocznie się o godz. 14.00. Całkowity koszt przejazdu wraz z biletem do kina wynosi 20 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św.

1. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek za tydzień – 18 listopada o godz. 19.30 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o obecność.

1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

1. Ustalona została data udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku. Uroczystość ta odbędzie się w niedzielę – 24 maja 2020 r. podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00, a szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup Bogdan Wojtuś.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

1. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, za zmarłych z naszej parafii, za wszystkich oczekujących w Czyśćcu pełni Zmartwychwstania i polecajmy również w tej modlitwie śp. Feliksa Defitowskiego i śp. Wandę Jankowiak, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Bernadetę Kuchcik zd. Szefer, dawniejszą mieszkankę Miłosławia, której pogrzeb odbył się w Rybniku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba AP. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 9 listopada 2019 r.