OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2019 r.

  1. Biuro Parafialne jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

  1. Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. odbędzie w jutrzejszy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Jutro zamkniemy już listę dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii, zapoznamy rodziców z całorocznym programem przygotowania, wskazując najważniejsze daty i wydarzenia oraz przekażemy pierwsze materiały informacyjne. Kolejne spotkanie dla Rodziców odbędzie się w przyszły poniedziałek – 30 września o godz. 19.00 w kościele.

  1. Najbliższy sobota – 28 września jest drugim w tym roku dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Pragniemy przeżyć ten dzień w formie osobistej modlitwy, w ciszy przed Jezusem w Eucharystii. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. porannej i zakończy o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański, a w godzinach wieczornych rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończy nabożeństwem eucharystycznym o godz. 20.30 oraz Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zachęcamy wszystkich do znalezienia choćby kilku minut na spotkanie z Chrystusem obecnym pośród nas w tajemnicy Eucharystii.

  1. Koronka na ulicach miast – to organizowana corocznie w dniu 28 września o godz. 15.00 akcja wspólnotowej modlitwy na ulicach i placach dużych miast i małych miejscowości. Miejscem naszej tegorocznej modlitwy będzie plac przy Domu Parafialnym oraz Komisariacie Policji przy ul. Pałczyńskiej. Niech nasza obecność oraz wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia w najbliższą sobotę, przyczyni się do przemiany naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego, a także do przemiany całego świata.

  1. Siostra Liliana serdecznie zaprasza dziewczynki i chłopców, którzy należeli w poprzednim roku szkolnym do dziecięcej scholki, ale także inne dzieci i młodzież oraz ich rodziców, którzy chcieliby śpiewem lub grą na instrumentach włączyć się w oprawę muzyczną niedzielnej liturgii sprawowanej o godz. 10.30, na kolejną próbę, która odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 na salce przy ul. Kościelnej 8.

  1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w nowym budynku. Jednocześnie zapraszamy chłopców z klas II-V Szkoły Podstawowej do włączenia się do grona ministrantów naszej parafii, a młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz starszą do podjęcia posługi lektora i lektorki. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio u Ks. Jacka.

  1. Pierwsze spotkanie dla Rodziców uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w maju przyszłego roku zostało zaplanowane na środę – 2 października o godz. 19.00 w kościele. Przekazujemy tę informację z wyprzedzeniem, prosząc zarazem o obecność na spotkaniu za półtora tygodnia Rodziców /lub chociaż jednego Rodzica/ każdego z kandydatów.

  1. Od poniedziałku rozpoczniemy zapisy na dwudniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Bożej w Gidlach, która odbędzie się w niedzielę i poniedziałek, 6-7 października br. Wyjazd z Miłosławia został zaplanowany ok. godz. 12.00-13.00, a powrót w poniedziałek o godz. 22.00. Pielgrzymi będą uczestniczyć w specjalnym nabożeństwie i wieczornym czuwaniu pod przewodnictwem Ks. Prymasa Wojciecha Polaka, a następnie udadzą się na spoczynek do Domu Pielgrzyma. Wyjazd z Jasnej Góry następnego dnia ok. godz. 14.00-15.00. Szczegóły dotyczące płatności oraz programu wyjazdu podamy za tydzień.

  1. Zachęcamy do lektury wrześniowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz dzisiejszego wydania Przewodnika Katolickiego.

  1. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, otaczając naszą wspólnotową modlitwą zmarłego nagle w wieku 51 lat śp. Ks. Prob. Marka Sobocińskiego, byłego Proboszcza we Wszemborzu (w latach 2007-2012), a ostatnio Proboszcza w Brudzewie, który wielokrotnie posługiwał w naszej parafii, a także śp. Bogusława Szymanka z Poznania, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Krzysztof Redlak

 

Miłosław, dnia 21 września 2019 r.

Ogłoszenia