OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2019 r.

  1. Od najbliższej środy zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież będą uczestniczyły w modlitwie różańcowej wraz z dorosłymi w poniedziałki i środy o godz. 17.30. W najbliższą środę modlitwę poprowadzi Siostra Liliana wraz z dziećmi, a z kolei w piątek z racji, obchodzonego za tydzień święta patronalnego – członkowie Żywego Różańca.

  1. Dwa ważne ogłoszenia dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców:

* spotkanie dla dzieci z klas III odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16.30 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej;

* poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie dla rodziców dzieci.

  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. dla uczniów z klas VII i VIII została zaplanowana na czwartek w godz. od 16.45 do 18.00, zaś dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w piątek w godzinach od 16.30 do 18.00.

  1. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca rozpocznie się o godz. 19.30 i tradycyjnie będzie połączona z sakramentem pojednania i pokuty.

  1. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się w sobotę po zakończeniu Mszy św. porannej.

  1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą duszpasterską w przyszłą sobotę – 5 października br. od godz. 8.15.

  1. Osoby zapisane na parafialną, dwudniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach mogą od dziś dokonywać w zakrystii wpłat w wysokości 130 zł. Za niewielką dopłatą istnieje też możliwość rezerwacji pokoi dwuosobowych z indywidualną łazienką i dołączonym w tej wersji śniadaniem w restauracji Domu Pielgrzyma. 3Autokar będzie oczekiwał na pielgrzymów od godz. 2.45, wyjazd z Miłosławia o godz. 3.00, przyjazd do Łagiewnik ok. godz. 11.00, wyjazd z Krakowa o godz. 17.00, przyjazd do Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze ok. godz. 20.00. Drugi dzień pielgrzymki spędzimy na Jasnej Górze. W programie tego dnia przewidziano wspólną Mszę św. w jednej z kaplic Bazyliki oraz Drogę Krzyżową w godzinach popołudniowych. Wyjazd w drogę powrotną o godz. 17.00.

  1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, do którego został dołączony modlitewnik na październik.

  1. Przywołując w pamięci wiernych zmarłych, którzy za życia doczesnego należeli do naszej parafii i poprzedzili nas w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecajmy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Mariannę Biechowiak, której pogrzeb odbędzie się jutro i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 oraz śp. Edwarda Surdyka, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Módlmy się także za naszych bliskich zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w październiku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

Miłosław, dnia 29 września 2018 r.

Ogłoszenia