OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA PAŃSKIEGO

  • 25 grudnia 2019 r.

 

 

  1. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii oraz przybyłym do nas Gościom życzymy, aby radość płynąca z orędzia Bożego Narodzenia zagościła w waszych sercach i pozwoliła Wam być zawsze zwiastunami nadziei, z którą przychodzi w tę świętą Noc Bożego Narodzenia Nasz Król i Pan. Zginając kolana przed Majestatem Nowonarodzonego Jezusa, z wielką radością życzymy, by świąteczne doświadczenie bliskości serc przedłużyło się na kolejne dni, tygodnie i miesiące. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi i wspomaga – nie tylko w tym rodzinnym świętowaniu – ale także później,           w codziennym trudzie. Niech towarzyszy nam wszystkim Maryja – Matka Zbawiciela i wyprasza potrzebne łaski.

 

  1. Przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia to wysiłek wielu osób. Słowa szczerych podziękowań pragniemy najpierw skierować pod adresem Siostry Maksymiliany i Siostry Filipy oraz grupy wolontariuszy, którzy zbudowali betlejemską grotę i skalną dekorację oraz przyozdobili ołtarze świątecznymi dekoracjami. Dziękujemy także za ofiarowane nam choinki, jak i za pomoc w ich przywiezieniu, ustawieniu i montażu oświetlenia. Słowa wdzięczności wypowiadamy także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni.

 

  1. Składka z jutrzejszego święta będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczamy tradycyjnie na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

  1. Najmłodszych zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku jutro – czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 10.30, a kolejne spotkanie z kolędami i pastorałkami dla najmłodszych odbędzie się w Nowy Rok po Mszy świętej o godz. 10.30.

 

  1. We wtorek za tydzień zakończy się rok 2019. Panem naszego czasu i naszej historii życia jest Odwieczny Bóg, dlatego chcemy podziękować Ojcu Niebieskiemu za wszystko cośmy przeżyli w kończącym się roku, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać na nadchodzący rok o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych bliskich, dla naszej wspólnoty parafialnej, naszej Ojczyzny i całego Kościoła. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i indywidualną adoracją, a zakończymy Mszą św. o godzinie 17.00.

 

  1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2020 r. o godz. 15.30 w Miłosławskim Centrum Kultury. Ze względów organizacyjnych prosimy Panie i Panów z apostolstwa różańcowego o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniu swoim Zelatorom.

 

  1. „Chór od Wielkiego Święta” pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego w którego składzie są artyści z Kołaczkowa i Wrześni będzie gościł w naszej parafii w święto Trzech Króli i podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 zaprezentuje repertuar kolęd i pastorałek. Z kolei chór „Bel Coro” z parafii pw. św. Królowej Jadwigi z Wrześni pod dyrekcją Przemysława Piechockiego wraz z towarzyszącymi zespołem instrumentalnym wystąpi w naszym kościele z koncertem kolęd  i pastorałek za trzy tygodnie, w sobotę – 11 stycznia o godz. 19.00. Chórzyści zaśpiewają w trakcie Mszy św. o godz. 18.00, a po zakończeniu Eucharystii wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek. Wstęp na koncert jest otwarty dla wszystkich i dlatego już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego słuchania i śpiewania.

 

  1. Pomódlmy się jeszcze za tych wszystkich z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu minionego roku, a także za zmarłego w ostatnich dniach śp. Kazimierza Łuczaka z Bugaju, którego pogrzeb odbędzie się piątek – 27 grudnia br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00, a pochówek będzie miał miejsce na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

 

 

 

 

Miłosław, dnia 24 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia