OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  RODZINY

29 grudnia 2019 r.

 

 1. Pojutrze kończy się rok 2019. Na wspólnej modlitwie chcemy podziękować Naszemu Niebieskiemu Ojcu za miniony czas, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych najbliższych, dla całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 wystawieniem i indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu,                     a zakończymy uroczystą Mszą św. dziękczynno-błagalną o godz. 17.00.

 

 1. W Nowy Rok obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest świętem nakazanym, a to oznacza, że związanym z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Uczyńmy zatem wszystko, abyśmy przez swoje zaniedbanie nie utracili stanu łaski uświęcającej, w której trwamy od ostatniej spowiedzi św. Zaplanujmy sobie ten dzień w taki sposób, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy św., które tego dnia są sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

 1. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich wiernych, którzy – w duchu współodpowiedzialności za swoją parafię – troszczą się o dobra doczesne naszej wspólnoty i swoimi ofiarami wspierają podejmowane przy obiektach kościelnych prace remontowo-porządkowe i inwestycyjne. Za złożone w II święto na tacę remontową ofiary w wysokości 2943,86 zł wypowiadamy dziś staropolskie Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek w wysokości 858 zł na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Z racji przypadającego w najbliższym tygodniu pierwszego piątku miesiąca zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., która odbędzie się w piątek w dwóch turach. Przed południem w godzinach od 9.30 do 10.00 oraz wieczorem od 18.30 do 19.15.

 

 1. Comiesięczna, wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca, połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. odbędzie się w najbliższy piątek – 3 stycznia 2020 r. i rozpocznie się o godz. 20.00.

 

 1. Nasi szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych i osób starszych w najbliższą sobotę – 4 stycznia, od godz. 9.00. Istnieje również możliwość zgłoszenia w zakrystii dodatkowych osób, które chciałyby w domu przyjąć do swoich serc Chrystusa w sakramencie Eucharystii.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Najmłodszych zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku w Nowy Rok po Mszy świętej o godz. 10.30.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2020 r. o godz. 15.30 w Miłosławskim Centrum Kultury. Ze względów organizacyjnych prosimy Panie i Panów z apostolstwa różańcowego o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniu swoim Zelatorom.

 

 1. „Chór od Wielkiego Święta” pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego w którego składzie są artyści z Kołaczkowa i Wrześni będzie gościł w naszej parafii w święto Trzech Króli i podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 zaprezentuje repertuar kolęd i pastorałek. Z kolei chór „Bel Coro” z parafii pw. św. Królowej Jadwigi z Wrześni pod dyrekcją Przemysława Piechockiego wraz z towarzyszącymi zespołem instrumentalnym wystąpi w naszym kościele z koncertem kolęd  i pastorałek za trzy tygodnie, w sobotę – 11 stycznia o godz. 19.00. Chórzyści zaśpiewają w trakcie Mszy św. o godz. 18.00, a po zakończeniu Eucharystii wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek. Wstęp na koncert jest otwarty dla wszystkich i dlatego już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego słuchania i śpiewania.

 

 1. Do połowy lutego 2020 r. Biuro Parafialne jest czynne wyłącznie w soboty w godzinach od 19.00 do 19.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, w sposób szczególny myśląc dziś o tych wszystkich, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu kończącego się roku 2019. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 29 grudnia 2019 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia