OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA  ADWENTU

22 grudnia 2019 r.

 

  1. Osoby, które nie przystąpiły jeszcze do sakramentu pojednania i pokuty, będą miały taką możliwość tylko w dzisiejszą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie w godz. 15.30 do 16.30 (gdzie posługiwać będzie 10 kapłanów), a w naszym kościele w godz. od 17.30 do 18.00.

 

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją ofiarą i pracą włączyli się w świąteczne dzieło pomocy osobom starszym oraz kilku rodzinom wielodzietnym zmagającym się z trudną sytuacją materialną. W ramach naszej tegorocznej akcji przekazaliśmy łącznie 60 paczek żywnościowych o całkowitej wartości 8140 zł. Realizacja tej cennej inicjatywy, prowadzonej od 2001 r. przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, była możliwa między innymi dzięki ofiarności naszych parafian i indywidualnych darczyńców, którzy przekazali łącznie na ten cel 4379,57 zł oraz dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu udzielonemu przez miłosławski Browar Fortuna. Słowa wdzięczności kierujemy dziś również pod adresem pana Artura Paczkowskiego, który od kilku już lat włącza się we wspomniane dzieła charytatywne przekazując na ten cel owoce cytrusowe. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

  1. Zapraszamy do udziału w dwóch ostatnich celebracjach Rorat, to jest jutro o godz. 18.00 oraz we wtorek – 24 grudnia o godz. 6.00 rano. Ranną modlitwę w wigilię Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy śpiewem Godzinek, po zakończeniu których będzie sprawowana Msza św.

 

  1. Pasterka zostanie odprawiona w Miłosławiu o północy, a w Lipiu o godz. 22.00. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świętowania Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

  1. Biuro Parafialne będzie ponownie czynne w sobotę – 28 grudnia br. po wieczornej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii. Intencje mszalne w tym okresie są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do soboty.

 

  1. Poświąteczne odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w piątek 27 grudnia br. o godz. 14.45 od ulicy Różowej (pierwszy ksiądz: numery 19-1, drugi ksiądz: numery 26 – 2); sobota – 28 grudnia br. od godz. 10.00 – ul. Różowa (pierwszy ksiądz: numery 53-21; drugi ksiądz: numery 64 – 30); poniedziałek – 30 grudnia br. od godz. 14.45 – ul. Mostowa (pierwszy ksiądz: numery 1 – 17; drugi ksiądz: numery 43 -18); wtorek 31 grudnia br.  od godz. 10.00 ul. Kościelna               (od ostatniego numeru); ul. Słowackiego (od ostatniego numeru); czwartek        2 stycznia 2020 r. o godz. 14.45 – Plac Wiosny Ludów (pierwszy ksiądz: numery 1-12, drugi ksiądz: numery 13-24); piątek 3 stycznia 2020 r. od godz. 14.45 – ul. Poznańska (pierwszy ksiądz: numery 34 – 24; drugi ksiądz: numery 2 – 22); sobota – 4 stycznia od godz. 10.00 – ul. Dworcowa (pierwszy ksiądz: od numeru 1; drugi ksiądz: od numeru 25). Dalszy plan kolędy podamy w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu zaprasza na coroczne spotkanie w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego z 1918/19 roku. Krótka uroczystość oddania hołdu bohaterom walk o przyłączenie Wielkopolski do Niepodległej Ojczyzny, połączona z modlitwą za dusze podległych                  i zmarłych Powstańców, odbędzie się w przyszły piątek 27 grudnia br. o godz. 11.00 przy mogile powstańczej na cmentarzu  parafialnym w Miłosławiu. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie wszystkich zapraszamy, prosząc o zabranie i zapalenie zniczy na mogiłach Powstańców.

 

  1. Dziś przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają zebrane przez nich i zapakowane w specjalne woreczki sianko na wigilijny stół, a dzieci ze scholki parafialnej własnoręcznie przygotowane i wypiekane w ostatnich dniach pyszne pierniczki. Dochód ze sprzedaży sianka i pierniczków młodzi ludzie z LSO i scholki przeznaczają na letni wyjazd.

 

  1. Zachęcamy do lektury świątecznego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na styczeń 2020 r. W zakrystii można też nabyć opłatki.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłych, szczególnie wspominając dziś śp. Bogdana Wiśniewskiego i śp. Janinę Koczorowską, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz za tych wszystkich z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu minionego roku. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

Miłosław, dnia 21 grudnia 2019 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia