XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09 sierpnia 2020 r.

1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

1. Na comiesięcznym Nabożeństwie Fatimskim zgromadzimy się w najbliższy czwartek o godz. 20:30 w kościele.

1. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
    Msze święte według porządku niedzielnego.

1. W sierpniu pragniemy trwać na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w trzy dni w tygodniu, to jest we: wtorki, środy i czwartki w godz. od 17.00 do 18.00. Nie będzie adoracji w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

1. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty codziennie: 15 minut przed poranną Mszą św. o godz. 7.00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

1. Biuro parafialne jest czynne w sposób stały we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

1. Po przeprowadzonej na początku lutego oraz w połowie lipca br. aktualizacji stanu prawnego miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, w gablotkach informacyjnych zostały wywieszone tabelki z wykazem grobów w II sektorze cmentarza parafialnego (to jest od wejścia głównego po lewej stronie do wysokości chodnika po przeciwległej stronie, czyli 15 rzędów od bramy po lewej stronie), które będziemy powoli przeznaczać do ponownego pochówku.

1. Zgodnie z kalendarzem całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w dniu 18 sierpnia będziemy przeżywali w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Z związku z powyższym zapraszamy liderów wszystkich ruchów, stowarzyszeń i grup parafialnych na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek po Mszy św. w nowym budynku biurowo – katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

1. Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazety w zakrystii, którą otrzymujemy już w pełnym nakładzie.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich wiernych zmarłych, wspominając w tej modlitwie śp. Marcina Gabryszaka i Marka Gibowskiego z Białego Piątkowa, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Miłosław, dnia 09 sierpnia 2020 r.