OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 r.

 1. W miniony piątek, wraz z wyjazdem Siostry Maksymiliany i Siostry Filipy, zamknęła się ostatnia karta z pięknej historii życia i posługi Sióstr Dominikanek w Miłosławiu. Wdzięczni Panu Bogu za 63-lata obecności i modlitwy z nami, ale także za ofiarną pracę duszpasterską i katechetyczną Sióstr ze Zgromadzenia Św. Dominika, chcemy od dziś – na miarę naszych możliwości personalnych i charyzmatów w posłudze tej wspólnocie wiary -kontynuować misję apostolską Kościoła realizowaną w Miłosławiu.Wchodzimy w nowy czas i nieco zmieniony sposób funkcjonowania, czego pierwszym widzialnym znakiem są nowe osoby podejmujące różne zadania i posługi. Od wczoraj funkcję głównego zakrystianina pełni Pan Łukasz Olejniczak. Nowym organistą parafialnym został Pan Dawid Langner, którego w tej posłudze będzie wspierała w sposób stały Pani Małgorzata Nawrocka. Do funkcjonującego już zespołu katechetów dołączy od nowego roku szkolnego Pani Joanna Alankiewicz, której trosce powierzone zostaną dzieci najmłodsze. Obok wspomnianych osób, pojawi się też kilkorowolontariuszy z naszej parafii, którzy już podjęli, bądź podejmą do połowy września różne zadania związane zorganizacją i funkcjonowaniem duszpasterstwa parafialnego, przygotowaniem do sprawowania liturgiii oprawą muzyczną oraz dekoracjamii utrzymaniem czystości w kościele.

 

 1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejscw odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamydo przejścia do przodu świątyni orazkorzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamyo obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

 

 1. W sierpniu pragniemy trwać na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w trzy dni w tygodniu, to jest we: wtorki, środy i czwartkiw godz. od 17.00 do 18.00. Nie będzie adoracji w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

 

 1. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty codziennie: 15 minut przed poranną Mszą św. o godz. 7.00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00,a w najbliższy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rozpocznie się już o godz. 17.00.

 

 1. Biuro parafialne jest czynne w sposób stały we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszając wszystkich do modlitwy przed wizerunkiem naszego drugiego Św. Patrona kościoła, zachęcamy szczególnie do składania w formie pisemnej swoich osobistych intencji.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca gromadzimy się tradycyjnie na wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, w trakcie której będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

 

 1. Po przeprowadzonej na początku lutego oraz w połowie lipca br. aktualizacji stanu prawnego miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym,w gablotkach informacyjnych zostały wywieszone tabelki z wykazem grobów w II sektorze cmentarza parafialnego (to jest od wejścia głównego po lewej stronie do wysokości chodnika po przeciwległej stronie, czyli 15 rzędów od bramy po lewej stronie), które będziemy powoli przeznaczać do ponownego pochówku.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe, związane z realizowaną obecnie naprawą i odnowieniem 3 z 4 ścian elewacji na Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej 1.

 

10.Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazetyw zakrystii, którą otrzymujemy już w pełnym nakładzie.

 

 1. Do Dobrego Boga pragniemy dziś wołać o Zbawienie naszych bliskich Zmarłych, w szczególny sposób polecając Bożemu Miłosierdziu tych, których kolejna rocznica śmierci przypada w sierpniu.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

 

Miłosław, dnia 1 sierpnia 2020 r.