OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA  ZWYKŁA

16 sierpnia 2020 r.

 

  1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni oraz korzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamy o obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

 

  1. Zgodnie z kalendarzem całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w dniu 18 sierpnia – we wtorek będziemy przeżywali w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Program szczegółowy tego wydarzenia jest wywieszony w gablotkach. Zachęcamy wszystkich do znalezienia tego dnia choćby kilkunastu minut na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym w Eucharystii.

 

  1. Informujemy, że biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu wyjątkowo w środę w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 30 88), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

 

  1. W sobotę 22 sierpnia, Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Po Mszy świętej porannej odmówimy różaniec i Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi .

 

  1. W sierpniu pragniemy trwać na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w trzy dni w tygodniu, to jest we: wtorki, środy i czwartki w godz. od 17.00 do 18.00. Nie będzie adoracji w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

 

  1. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty codziennie: 15 minut przed poranną Mszą św. o godz. 7.00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontowo-inwestycyjną 2657, 31 zł.

 

  1. Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazety w zakrystii, którą otrzymujemy już w pełnym nakładzie.

 

  1. Do Dobrego Boga pragniemy dziś wołać o Zbawienie naszych bliskich Zmarłych, w szczególny sposób polecając Bożemu Miłosierdziu tych, których kolejna rocznica śmierci przypada w sierpniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

 

 

Ks. Jacek Bryś

Miłosław, dnia 16 sierpnia 2020 r.