OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA  ZWYKŁA

26 lipca 2020 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest już ostatnią niedzielą pobytu pośród nas oraz posługi w naszej parafii Sióstr Dominikanek i jest to najpewniej dla nas wszystkich bardzo smutny dzień i bardzo trudne doświadczenie. Raz jeszcze chcemy ogarnąć wdzięczną pamięcią wszystkie Siostry Dominikanki, które od 1957 r. po dzień dzisiejszy były z nami i z którymi związane zostało w pewien sposób życie większości z nas. Dziękujemy dziś Panu Bogu za to, że Parafia w Miłosławiu przez tyle lat była ubogacona obecnością dominikańskiej wspólnoty. Dziękujemy za bogactwo darów, jakie wszyscy otrzymaliśmy dzięki modlitwie Sióstr oraz ich posłudze apostolskiej, liturgicznej i katechetycznej. Chcemy wypowiedzieć naszą wdzięczność, prosząc o błogosławieństwo Boże dla Zgromadzenia Sióstr św. Dominika i dla każdej z Sióstr, a zwłaszcza dla Tych, które posługiwały w Miłosławiu, modląc się także o Zbawienie dla zmarłych już Sióstr-Dominikanek. Będziemy zawsze pamiętać o naszych Siostrach, zapewniająco duchowej jedności i modlitwie, niosąc w sobie mocne przekonanie, że nasz mały świat i nasze życie było lepsze dzięki miłosławskim Dominikankom.

 

  1. Wszystkich przybywających do naszej świątyni prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad dystansu społecznego i zajmowanie miejscw odpowiedniej odległości od siebie. Zachęcamy do przejścia do przodu świątyni orazkorzystania z ustawionych dodatkowo krzesełek oraz małych ławeczek. Przypominamyo obowiązku zakładania w kościele maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos.

 

  1. Do końca lipca trwamy na indywidualnej modlitwie uwielbienia Boga i błagania o ustanie epidemii podejmując adorację Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji od poniedziałku do czwartkuw godz. od 16.30 do 18.00. Nie ma adoracji w piątki, soboty i niedziele.

 

  1. Biuro parafialne jest czynne w sposób stały we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. W sprawach urzędowych można się również kontaktować telefonicznie (61 438 31 66), bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl.

 

5.Zapraszamy wszystkich do wspólnej  modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej    Mszy św. o godz. 7.00

 

  1. Po przeprowadzonej na początku lutego oraz w minionym tygodniu aktualizacji stanu prawnego miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, w gablotkach informacyjnych zostały wywieszone tabelki z wykazem grobów w     II sektorze cmentarza parafialnego (to jest od wejścia głównego po lewej stronie do wysokości chodnika po przeciwległej stronie, czyli 15 rzędów od bramy po lewej stronie), które pragniemy powoli przeznaczać do ponownego pochówku, a w kilku konkretnych przypadkach przekazać osobom pragnącym dokonać rezerwacji wybranych przez siebie miejsc.

 

  1. Stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazetyw zakrystii. Do dzisiejszego wydania dołączony został modlitewnik na sierpień br., a parafia otrzymała już pełną liczbę egzemplarzy dla wszystkich prenumeratorów tygodnika.

 

  1. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich wiernych zmarłych, wspominając w tej modlitwie śp. Barbarę Durczak, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

Miłosław, dnia 25 lipca 2020 r.