V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7  KWIETNIA  2019 r.

 

  1. W tym przedostatnim już tygodniu Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych, które są sprawowane według następującego porządku:

 

 

] Droga Krzyżowa – w najbliższy piątek:                

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

       u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i za tydzień o godz. 17.15

  1. Całodzienna spowiedź św. wielkanocna z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę – 13 kwietnia. Do sakramentu pojednania i pokuty będzie można przystąpić przed południem w godzinach od 10.30 do 11.30, a następnie od 12.00 do 12.30. Wieczorna tura spowiedzi św. rozpocznie się godz. 20.00 i trwać będzie do godz. 21.00. Tego dnia nie będzie spowiedzi św. przed Mszą św. wieczorną, ani poranną. Bardzo prosimy, aby osoby nie mające żadnych poważniejszych ograniczeń i trudności, postarały się przystąpić do spowiedzi św. w najbliższą sobotę, gdyż w przyszłą niedzielę oraz ostatnie dni przed świętami będzie to już znacząco ograniczone lub nawet niemożliwe. Informując o planie spowiedzi św. w naszej parafii, pragniemy również przypomnieć, iż w najbliższy piątek organizowana jest w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie wieczorna spowiedź św. z udziałem wszystkich kapłanów z dekanatu. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 i trwać będzie nieprzerwanie do godz. 21.00. Dlatego też, bardzo prosimy o przekazanie tej informacji i skorzystanie z posługi spowiedniczej w piątek wieczorem w Biechowie lub w sobotę w Miłosławiu.

 

  1. W przyszłym tygodniu oraz w Wielkim Tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko we wtorek w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym, zaś w dwie kolejne soboty będzie nieczynne. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku.

 

  1. Zbiórka ministrantów, związana z przygotowaniem obchodów Wielkiego Tygodnia, odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 11.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym. Ceremoniarzy, lektorki i lektorów zapraszamy na spotkanie w tym samym miejscu również w przyszłą sobotę o godz. 12.00.

 

  1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Pragnąć kultywować ten piękny zwyczaj, zachęcamy wszystkich do przyniesienia ze sobą do kościoła gałązek palmowych. Dla najmłodszych zaś, których prosimy o przybycie na Mszę św. o godz. 10.30, zostanie zorganizowany konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

 

  1. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

  1. Uliczna Droga Krzyżowa odbędzie się w tym roku Wielki Poniedziałek i rozpocznie się o godz. 20.00 na skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Strajków Szkolnych,następnie przejdzie ulicami: Strajków Szkolnych, Dzieci Miłosławskich, Legionów, 11 Listopada, Kosynierów, Niepodległości, Wiewiórowskiego, Plac Wiosny Ludów, Kościelna z zakończeniem w kościele.

 

  1. Po Mszy św. można zabrać z zakrystii szczegółowy program 8-dniowego wyjazdu pielgrzymkowo-turystycznego na Węgry i Słowację w dniach od 17 do 24 września br. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie: Bratysławy, Nitry, Esztergomu, Budapesztu, Wyszehradu, Szentendre, Miszkolca, Tokaju, Koszyc, Lewoczy, Liptowskiego Mikulasza, Demianowskiej Jaskini Lodowej oraz ostatni dzień w Zakopanem z Mszą św. na Krzeptówkach oraz czasem wolnym do osobistej dyspozycji. Planując także czas na odpoczynek i skorzystanie z właściwości leczniczych źródeł, zaplanowano dwa przedpołudnia na pobyty w największych i najbardziej znanych w Europie wschodniej kąpieliskach termalnych (Miszkolc znajdującego się w jaskiniach i grotach skalnych oraz Tatralandia w zachodnich Tatrach nad brzegiem jeziora Liptowska Mara z wyjątkowym widokiem na pasmo zachodnich Tatr). Koszt wyjazdu wynosi 1870 zł, a zapisy rozpoczniemy po Wielkanocy.

 

  1. Zachęcamy do lektury kwietniowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, modląc się zwłaszcza za śp. Zenona Grzempkę, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                               Proboszcz      

 

 

 

 

Miłosław, dnia 6 kwietnia 2019 r.