VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019 r.

 1. Osoby, które nie skorzystały dotąd z sakramentu pojednania i pokuty będą miały jeszcze taką możliwość dziś od godz. 17.00 do godz. 18.00 lub w ciągu najbliższych trzech dni, pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. ładka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu tylko we wtorek, w godzinach od 19.30 do 20.30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po każdej Mszy św.         w zakrystii.

 

 1. Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się jutro, w Wielki Poniedziałek                    i rozpocznie się o godz. 20.00 na skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Strajków Szkolnych, a następnie przejdzie ulicami: Strajków Szkolnych, Dzieci Miłosławskich, Legionów, 11 Listopada, Kosynierów, Niepodległości, Wiewiórowskiego, Plac Wiosny Ludów, Kościelna z zakończeniem w kościele. Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą świec, lampionów i lampek, które będziemy nieść zapalone na trasie Drogi Krzyżowej.

 

 1. W Wielki Czwartek, kiedy to wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, zapraszamy wszystkich na godz. 18.00 do udziału w uroczystej       Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Tego wieczoru będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

 

 1. żywanie Tajemnicy Męki i Śmierci Chrystusa rozpocznie się w Wielki Piątek Drogą Krzyżową dla dzieci odprawioną w kościele o godz. 11.00. Z kolei o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa dla dorosłych, po zakończeniu której rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00 do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje ścisły post ilościowy i jakościowy, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 

 1. W Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Święcenie potraw na stół wielkanocny będzie miało miejsce tego dnia w: Rudkach o godz. 9.30, Kębłowie o godz. 9.45, Lipiu o godz. 10.00, a w Miłosławiu o godz.: 9.00, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00.

 

 1. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 będziemy sprawować Liturgię Wigilii Paschalnej, zakończoną procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Niech ta najważniejsza w ciągu roku celebracja liturgiczna, w której najpełniej przeżywamy Tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa, przywołując biblijne obrazy z Historii Stworzenia             i Odkupienia oraz uczestnicząc w liturgii chrzcielnej, zgromadzi tego wieczoru w naszej świątyni wszystkich, którzy mogą uczestniczyć w tym centralnym dla chrześcijan święcie. Na liturgię przynosimy ze sobą świece, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

 

 1. ę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 uroczystą Mszą św. rezurekcyjną połączoną z procesją wokół kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a pozostałe Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

 1. Ofiary zbierane do puszek w Poniedziałek Wielkanocny, czyli w II święto zostaną przekazane na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Po Mszy św. można zabrać z zakrystii szczegółowy program 8-dniowego wyjazdu pielgrzymkowo-turystycznego na Węgry i Słowację w dniach od 17 do 24 września br. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie: Bratysławy, Nitry, Esztergomu, Budapesztu, Wyszehradu, Szentendre, Miszkolca, Tokaju, Koszyc, Lewoczy, Liptowskiego Mikulasza, Demianowskiej Jaskini Lodowej oraz ostatni dzień w Zakopanem z Mszą św. na Krzeptówkach oraz czasem wolnym do osobistej dyspozycji. W ramach czasu na odpoczynek, zaplanowano także dwa przedpołudnia w największych i znanych w Europie wschodniej kąpieliskach termalnych , słynących z wód leczniczych (Miszkolc znajdującego się w jaskiniach i grotach skalnych oraz Tatralandia w zachodnich Tatrach nad brzegiem jeziora Liptowska Mara. Koszt wyjazdu wynosi 1870 zł, a zapisy rozpoczniemy po Wielkanocy.

 

 1. Informacja dla narzeczonych, którzy myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa w ciągu najbliższych kilku lat, a nie ukończyli w przeszłości ponadgimnazjalnej katechizacji przyparafialnej lub kursu przedmałżeńskiego. Formacja przygotowująca bezpośrednio do zawarcia sakramentu małżeństwa, czyli nowa forma tzw. kursu przedmałżeńskiego, zostanie w tym roku zorganizowana dwukrotnie w dekanacie miłosławskim. Realizowana w cyklu dwugodzinnych konferencji i warsztatów, przez sześć kolejnych niedziel, rozpocznie się 28 kwietnia br. o godz. 19.30 w Kołaczkowie. Kolejny taki cykl zostanie zorganizowany we wrześniu w Miłosławiu.

 

 1. ęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

 1. śmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, wspominając w tej modlitwie tragicznie zmarłą – śp. Marię Kaleta.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

                Ks. Krzysztof Redlak

      Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap.

                                                                                                 w Miłosławiu

 

 

Miłosław, dnia 13 kwietnia 2019 roku