IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019 r.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwach Gorzkich Żali, które są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:              

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

       u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 1. Do końca Wielkiego Postu Biuro Parafialne jest czynne dwa razy w tygodniu:w soboty w godz. od 19.00 do 20.00 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Przypominamy, iż intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.

 

 1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w najbliższą środę – 3 kwietnia o godz. 15.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zgromadzą się na swoim comiesięcznym spotkaniu w najbliższą środę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej.

 

 1. Uczestników Kręgu Biblijnego zapraszamy na kolejne spotkanie w środę o godz. 19.00 w sali konferencyjnej przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pragnąc zachować ciągłość praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, bardzo prosimy, aby uczniowie klas III gimnazjalnych oraz klas VIII przybyli do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a uczniowie klas IV-VII w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo adoracyjne o godz. 19.30 z możliwością przystąpienia do Spowiedzi św.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi, w najbliższą sobotę po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższym tygodniu – w piątek i sobotę, to jest 5 i 6 kwietnia br. od godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

 

 1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym. Ceremoniarzy, lektorki i lektorów zapraszamy na spotkanie w tym samym miejscu również w sobotę o godz. 12.00.

 

 1. Wyjazd na wielkopostny dzień skupienia w Gnieźnie dla członków Żywego Różańca, w sobotę – 13 kwietnia br., został zaplanowany o godz. 8.40. Zapisy przyjmują Zelatorzy poszczególnych róż.

 

 1. Po Mszy św. można zabrać z zakrystii szczegółowy program 8-dniowego wyjazdu pielgrzymkowo-turystycznego na Węgry i Słowację w dniach od 17 do 24 września br. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie: Bratysławy, Nitry, Esztergomu, Budapesztu, Wyszehradu, Szentendre, Miszkolca, Tokaju, Koszyc, Lewoczy, Liptowskiego Mikulasza, Demianowskiej Jaskini Lodowej oraz ostatni dzień w Zakopanem z Mszą św. na Krzeptówkach oraz czasem wolnym do osobistej dyspozycji. Planując także czas na odpoczynek i skorzystanie z właściwości leczniczych źródeł, zaplanowano dwa przedpołudnia na pobyty w największych i najbardziej znanych w Europie wschodniej kąpieliskach termalnych (Miszkolc znajdującego się w jaskiniach i grotach skalnych oraz Tatralandia w zachodnich Tatrach nad brzegiem jeziora Liptowska Mara z wyjątkowym widokiem na pasmo zachodnich Tatr). Koszt wyjazdu wynosi 1870 zł, a zapisy rozpoczniemy po Wielkanocy.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na kwiecień.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, modląc się zwłaszcza zaśp. Mariannę Stawińską, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                               Proboszcz      

 

 

 

 

Miłosław, dnia 30 marca 2019 r.