II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

17 marca 2019 r.

 

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwach Gorzkich Żali, które w okresie Wielkiego Postu są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:     

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

           u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 1. Do końca Wielkiego Postu Biuro Parafialne będzie czynne dwa razy w tygodniu: to jest w soboty w godz. od 19.00 do 20.00 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Pojutrze, we wtorek – 19 marca przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, którego kult był w przeszłości bardzo żywy w naszej parafii i któremu dedykowany jest jeden z ołtarzy bocznych w kościele, co z kolei wiązało się z celebrowanym w parafii tzw. „odpustem mniejszym”. Nawiązując do tej pięknej tradycji, pragniemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 przy ołtarzu św. Józefa wraz z aktem zawierzenia małżeństw i rodzin naszej parafii oraz indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej wspólnotowej modlitwie.

 

 1. Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał br. Zostały już zajęte wszystkie terminy na Msze św.w niedziele i święta oraz Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia, a w chwili obecnej dysponujemy jedynie wolnymi intencjami mszalnymi na Msze św. o godz. 7.00 rano w dni powszednie w kwietniu, maju i czerwcu oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych we wtorki o godz. 18.00. Przypominamy, iż Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim naszym darczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na tacę remontową w wysokości 2995, 35 zł. Dziś przy wyjściach z kościoła przeprowadzamy zbiórkę do puszek w ramach ogólnokrajowej akcji pomocy polskim misjonarzom. Z zebranych w ramach tej akcji środków finansowane są projekty ewangelizacyjne, medyczne, oświatowo-wychowawcze oraz charytatywne, głównie w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

 1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa, pragniemyponownie zorganizować to modlitewne rozważanie Męki Pańskiej w drodze, w piątek za dwa tygodnie – 29 marca. Wyjście z kościoła w Miłosławiu o godz. 20.00, a licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadziła przez Franulkę i Rudki, z krótkim zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około północy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Chętni do udziału w Drodze Krzyżowej mogą się zapisywać po każdej Mszy św. w zakrystii, a zapisy osób przybywających z zewnątrz rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 19.30 w kościele.

 

 1. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, w dwóch stałych grupach, odbędzie się za tydzień, w poniedziałek – 25 marca ogodz. 19.00 oraz o godz. 19.45 w kościele.

 

 1. Dzień skupienia dla członków Żywego Różańca odbędzie się za cztery tygodnie,w sobotę – 13 kwietnia (przed Niedzielą Palmową) ma gnieźnieńskich Dalkach, a wspólny wyjazd autokarem z Miłosławia zaplanowano na godz. 8.40. Zapisy przyjmują Zelatorzy poszczególnych róż, a koszt wyjazdu wynosi 15 zł.

 

 1. Nie mogąc skompletować pełnej grupy (tj. 40 osób) chętnych na wyjazd do Francji wII połowie września br., zapadła decyzja o anulowaniu planowanej pielgrzymki do Lourdes i La Salette oraz stworzeniu nowej propozycji wycieczki autokarowej na Słowację i Węgry. Koszt tego 8-9 dniowego wyjazdu autokarem będzie wynosił ok. 1800 zł, a wyjazd został wstępnie zaplanowany między 17 a 19 września. Roboczy plan wyjazdu zostanie zaprezentowany za tydzień, a w programie obok zwiedzania najbardziej znanych miast Słowacji i Węgier wraz z sanktuariami, pojawi się także pobyt w jednym lub dwóch miejscach uzdrowiskowych z bezpłatną możliwością skorzystania z kąpieli termalnych i solankowych.

 

 1. Zachęcamy do lektury marcowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego

 

 1. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych, wspominając w tej modlitwieśp. Józefę Bodyjańską – mieszkankę Bugaju, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                             Proboszcz      

 

Miłosław, dnia 16 marca 2019 r.