I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

10 marca 2019 r.

 

 

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwach Gorzkich Żali, które w okresie Wielkiego Postu są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:     

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

           u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15

Tegoroczne kazania pasyjne będzie głosił Ks. dr Hubert Wiśniewski, pracujący na co dzień w Wydziale Katechetycznym oraz Referacie Duszpasterstwa Małżeństw            i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Po zakończeniu nabożeństwa ok. godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. recytowana bez kazania.

  1. Do końca Wielkiego Postu Biuro Parafialne będzie czynne dwa razy w tygodniu: to jest w soboty w godz. od 19.00 do 20.00 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

  1. Spotkanie Przyjaciół Dróg Św. Jakuba odbędzie się w najbliższą środę – 13 marca po zakończeniu wieczornej Mszy św. w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów oraz osoby, którym bliska jest troska o ożywienie kultu św. Jakuba. W trakcie spotkania pragniemy ustalić kalendarium inicjatyw związanych z naszym lokalnym szlakiem św. Jakuba na bieżący rok oraz zaprezentować i przemyśleć wspólnie – pod kątem adaptacji – różne formy kultu naszego Patrona, praktykowane w innych ośrodkach świetojakubowych w Polsce.

 

  1. Kontynuując tradycję Nocnej Drogi Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa, pragniemyi w tym roku zorganizować to modlitewne rozważanie Męki Pańskiej w drodze. Będzie to miało miejsce za trzy tygodnie, w piątek – 29 marca. Wyjście z kościoła w Miłosławiu zostało zaplanowane o godz. 20.00. Licząca 14 km trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadziła przez Franulkę i Rudki, z krótkim zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem około północy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Chętni do udziału w Drodze Krzyżowej mogą się zapisywać od jutrzejszego poniedziałku po każdej Mszy św. w zakrystii, a zapisy osób przybywających z zewnątrz rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 19.30 w kościele.

 

  1. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, w dwóch stałych grupach, odbędzie się za dwa tygodnie, w poniedziałek – 25 marca ogodz. 19.00 oraz o godz. 19.45 w kościele.

 

  1. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych, które poprowadzi Ojciec Roman Hernoga OCD – Karmelita Bosy ze Zwoli, rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31 marca i trwać będą do wtorku 2 kwietnia br.

 

  1. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się w dniach 25 i 26 marca br.

 

  1. Zachęcamy do lektury marcowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego

 

  1. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                             Proboszcz      

 

 

Miłosław, dnia 9 marca 2019 r.