III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

24 marca 2019 r.

 

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwach Gorzkich Żali, które w okresie Wielkiego Postu są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:              

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

       u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 1. Do końca Wielkiego Postu Biuro Parafialne będzie czynne dwa razy w tygodniu: to jest w soboty w godz. od 19.00 do 20.00 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Przypominamy, iż intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku.

 

 1. Słowa podziękowań kierujemy dziś pod adresem wszystkich Dobroczyńców Dzieła Misyjnego, którzy w ubiegłą niedzielę – w ramach ogólnopolskiej zbiórki na rzecz pomocy polskich misjonarzy – złożyli do puszek 1013,63 zł.

 

 1. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego połączoną z Dniem Świętości Życia. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, a po każdej Eucharystii osoby chętne będą mogły włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do czego bardzo gorąco zachęcamy.

 

 1. W poniedziałek i wtorek będą się odbywały szkolne rekolekcje wielkopostne, prowadzone przez kapłanów i siostry dominikanki w trzech grupach wiekowych. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 7.50, a rekolekcje kończą się o godz. 11.00. W ramach rekolekcji bardzo prosimy wszystkich uczniów klas IV-VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych o skorzystanie z sakramentu pojednania i pokuty w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Spowiedź św. dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej odbywać się będzie w kościele w godz. od 15.00 do 17.00, a uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych proszeni są o przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, w dwóch stałych grupach, odbędzie się jutro, w poniedziałek – 25 marca ogodz. 19.00 oraz o godz. 19.45 w kościele.

 

 1. Dziś – już po raz ostatni – zapraszamy wszystkich do udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa w najbliższy piątek – 29 marca. Wyjście z kościoła w Miłosławiu o godz. 20.00, a zakończenie około północy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Chętni do udziału w Drodze Krzyżowej mogą się zapisywać po każdej Mszy św. w zakrystii, a zapisy osób przybywających z zewnątrz rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 19.30 w kościele.

 

 1. Dzień skupienia dla członków Żywego Różańca odbędzie się za trzy tygodnie,w sobotę – 13 kwietnia (przed Niedzielą Palmową) w Centrum Edukacyjo-Formacyjnym w Gnieźnie, a wspólny wyjazd autokarem z Miłosławia zaplanowano na godz. 8.40. Zapisy przyjmują Zelatorzy poszczególnych róż, a koszt wyjazdu wynosi 15 zł.

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną za dwa tygodnie – w piątek i sobotę, to jest 5 i 6 kwietnia br. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

 

 1. Nie mogąc już po raz drugi skompletować pełnej grupy na wyjazd do Francji w II połowie września br., zapadła decyzja o anulowaniu lotniczej pielgrzymki do Lourdes i La Salette oraz stworzeniu nowej propozycji wycieczki autokarowej na Słowację i Węgry. Koszt tego 8-dniowego wyjazdu będzie wynosił ok. 1800 zł, a wyjazd został wstępnie zaplanowany między od 17 do 24 września. Roboczy plan wyjazdu będzie zaprezentowany najpóźniej za tydzień, a w programie pojawi się zwiedzanie: Bratysławy, Esztergomu, Budapesztu, Miszkolca, Tokaju, Koszyc, Demianowskiej Jaskini Lodowej oraz kilkugodzinny pobyt w jednym z najbardziej znanych w Europie kąpielisk termalnych (Barlangfurdo), znajdujących się w jaskiniach i grotach skalnych.

 

 1. Zachęcamy do lektury marcowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Przywołujac w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prosmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                             Proboszcz      

 

 

 

Miłosław, dnia 23 marca 2019 r.