VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

3 marca 2019 r.

 

 1. W najbliższą środę rozpoczniemy w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu, który dla ludzi prawdziwie wierzących winien być czasem modlitwy i refleksji nad swoim życiem, ale także czasem sprzyjającym zerwaniu z grzechem, nawróceniu  i pracy nad słabościami. Sześć tygodni Wielkiego Postu to również czas pozwalający ożywić osobistą więź z Bogiem poprzez odnowienie lub pogłębienie życia duchowego. Zewnętrznym wyrazem rozpoczęcia w duchu wiary Wielkiego Postu jest liturgiczny obrzęd posypania głów popiołem, który będzie miał miejsce w Środę Popielcową – 6 marca podczas Mszy św. sprawowanych tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy również, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich wierzących post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu pragniemy gromadzić się na tradycyjnych dla tego okresu nabożeństwach pasyjnych – czyli na Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie Gorzkich Żali, które będą sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:     

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

           u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15

Tegoroczne kazania pasyjne będzie głosił Ks. dr Hubert Wiśniewski, pracujący na co dzień w Wydziale Katechetycznym oraz Referacie Duszpasterstwa Małżeństw            i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Po zakończeniu nabożeństwa ok. godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. recytowana bez kazania.

 1. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych, które poprowadzi Ojciec Roman Hernoga OCD – Karmelita Bosy ze Zwoli, rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31 marca i trwać będą do wtorku 2 kwietnia br.

 

 1. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się w dniach 25 i 26 marca br., a ich główną część poprowadzi Ks. Marcin Szuster z Bydgoszczy.

 

 1. Przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na drugi kwartał br. rozpoczniemy dziś (w niedzielę) o godz. o 19.15 w nowym budynku                biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.
 2. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie otwarte tylko w sobotę – 9 marca br. w godz. od 19.00 do 20.00 przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

 1. Kandydatom do Bierzmowania przypominamy o jutrzejszym spotkaniu formacyjnym, w dwóch stałych grupach – o godz. 19.00 oraz o godz. 19.45 w kościele.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic odbędzie się w przyszłą sobotę – 9 marca po zakończeniu wieczornej Mszy św.       w kościele.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w Środę Popielcową o godz. 15.45 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego

 

 1.  Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z parafii w Miłosławiu, wspominając w szczególny sposób tych naszych bliskich, których kolejna rocznica śmierci przypada w marcu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                             Proboszcz      

 

 

Miłosław, dnia 2 marca 2019 r.