OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 GRUDNIA 2019 r.

1. W przyszłym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne po raz ostatni przed świętami Bożego Narodzenia we wtorek i czwartek w godzinach od 19.30 do 20.15. Od kolejnego tygodnia nastąpi zmiana urzędowania Biura Parafialnego.

2. Młodszych i starszych Parafian zachęcamy do udziału w Roratach, które są odprawiane według następującego porządku: dla najmłodszych w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a dla dorosłych w czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.00 rano.

3. Całodzienna spowiedź św. w naszej parafii przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego odbędzie się w sobotę za dwa tygodnie – 21 grudnia i będzie przebiegać w trzech turach, w godzinach: 10.00-11.00; 11.30 – 12.00 i 20.00-21.00. Bardzo prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, dzięki któremu będzie można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty w sobotę – za dwa tygodnie, bądź też dzień wcześniej, to jest w piątek 20 grudnia br. w godz. od 19.00 do 20.00 w Biechowie.

4. Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2020 r. Zostały już zarezerwowane wszystkie niedziele i soboty oraz większość Mszy św. wieczornych w dni powszednie, a do dyspozycji są jeszcze terminy na Msze św. poranne w dni powszednie. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do piątku, po każdej Mszy św. w zakrystii.

5. Jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz parafialnej pomocy świątecznej, której adresatem są w tym roku głównie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających poważnych problemów losowych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to cenne dzieło, którego największą siłą jest troska, solidarność i bezinteresowność ofiarodawców, a największym bogactwem wzruszenie, radość i prawdziwe szczęście obdarowanych.

5. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (zostały już tylko małe świece w cenie 7 zł).

6. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

7. Zachęcamy do lektury grudniowego numeru miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy wszystkich wiernych zmarłych, a w szczególności: śp. Jana Stolarka, którego pożegnaliśmy wczoraj na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Przez Miłosierdzie Boże…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

Miłosław, dnia 7 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia