OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

1 GRUDNIA 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny, a cztery tygodnie Adwentu to dla ludzi wierzących czas oczekiwania i przygotowania na przyjęcie przychodzącego Mesjasza. Przeżyjmy jak najowocniej ten czas i wędrujmy duchowo ku spotkaniu z Nowonarodzonym Panem, przywołując wstawiennictwa Matki Bożej, która wydała światu Światłość Przedwieczną. Najmłodszych zapraszamy na Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a dorosłych w czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.00 rano. Sobotnia modlitwa będzie się rozpoczynała Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny, po zakończeniu których będzie sprawowana Eucharystia. W trzy kolejne soboty nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 rano. Uczyńmy wszystko, by pośród codziennych obowiązków, zajęć zawodowych i domowych, a także podejmowanych już przygotowań do zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego, nie zabrakło nam czasu na osobistą refleksję, wspólną modlitwę oraz sakramentalne oczyszczenie serc z grzechu dla godnego przyjęcia Jezusa Chrystusa.

2. Cieszymy się, że od 18 już lat organizujemy parafialną pomoc świąteczną na rzecz potrzebujących, której łączna wartość wyniosła w tym okresie ok. 143. 000 zł, a dzięki tym środkom przygotowano około 1100 paczek. Akcja ta swoim zasięgiem objęła około 130 rodzin i ponad 60 osób samotnych. W tym roku chcemy wesprzeć materialnie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających losowych problemów. Pragniemy, aby w tym dziele świątecznej pomocy każdy z nas miał choćby symboliczny udział, a sposobnością ku temu jest zbiórka pieniężna do puszek, która dziś i przez kolejne dwie niedziele (do 15 grudnia br.) będzie organizowana przy wyjściach z kościoła.

3. Przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2020 r. rozpoczniemy dziś w Biurze Parafialnym od godz. 19.15. W kolejnych dniach intencje mszalne przyjmujemy tylko w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

4. Od jutra do końca lutego przyszłego roku Msze św. poranne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 8.00

5. W jutrzejszy wieczór zapraszamy wszystkich na comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa w intencji naszych małżeństw i rodzin, po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.

6. Biuro Parafialne będzie czynne do 12 grudnia br. we wtorki i czwartki w godzinach od 19.30 do 20.15.

7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek w nowym budynku biurowo-katechetycznym. Pierwsza grupa rozpocznie swoje spotkanie o godz. 15.30, a druga o godz. 16.15.

8. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, co w łączności z rozpoczynającym się okresem Adwentu jest ważna okazją do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Uczniów klas IV-VI prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.30 do 18.00, a młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do Bierzmowania, prosimy o przystąpienie do Spowiedzi św. za trzy tygodnie, w sobotę – 21 grudnia podczas całodniowej parafialnej Spowiedzi św.

9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo adoracyjne o godz. 19.30 z możliwością przystąpienia do Spowiedzi św.

10. Z przedświąteczną posługą duszpasterską udamy się do osób chorych i starszych w przyszłą sobotę – 7 grudnia od godz. 8.00. Rodziny, przyjaciół i sąsiadów osób chorych, starszych lub z innych uzasadnionych względów pozbawionych możliwości przystąpienia do Spowiedzi św. w kościele, prosimy o zgłaszanie do czwartku w zakrystii swoich bliskich, którzy pragną przed świętami Narodzenia Pańskiego skorzystać z posługi sakramentalnej.

11. W przyszłą niedzielę – 8 grudnia będziemy obchodzić w Liturgii Kościoła Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

12. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki.

13. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

14. Całodzienna spowiedź św. adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę za trzy tygodnie – 21 grudnia i będzie przebiegać w trzech turach: 10.00 – 11.00; 11.30 – 12.00 i 20.00 – 21.00.

15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

16. Bożemu Miłosierdziu polećmy wszystkich wiernych zmarłych, a w szczególności: śp. Pawła Jankowiaka, śp. Henryka Narożnego i śp. Tadeusza Walkiewicza, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Przez Miłosierdzie Boże…

Miłosław, dnia 30 listopada 2019 r.

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

Ogłoszenia