OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7 LIPCA 2024 r

1. W okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele i święta są sprawowane o godzinie: 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W najbliższą sobotę – 13 lipca br., jak i w kolejne soboty do końca miesiąca nie będzie porannej Mszy św. o godz. 7.00.

2. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. (czyli o godz. 7.30 rano i wieczorem ok. godz. 18.40.)  z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

3. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii. W tej chwili przyjmujemy intencje mszalne na kilkanaście jeszcze wolnych terminów na Msze św. poranne i wieczorne w dni powszednie              w sierpniu i wrześniu br. oraz na odpustową Mszę św. zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana na naszym cmentarzu parafialnym w poniedziałek    – 22 lipca br. o godz. 19.00.

4. Z racji przypadającego w najbliższą sobotętrzynastego dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na wieczorne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30, na które złoży się modlitwa różańcowa, procesja światła oraz Apel Jasnogórski. Bardzo prosimy o zabranie z sobą świec i lampionów na procesję.

5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na udział środków własnych parafii w ramach realizowanego obecnie II etapu prac renowacyjnych muru wokół kościoła.

6. Centralnym momentem celebracji tegorocznej uroczystości patronalnej ku czci św. Jakuba będzie Msza św. sprawowana w naszej świątyni w niedzielę –          21 lipca o godz. 12.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ojciec Dariusz Szuba OSPPEpaulin z Jasnej Góry, dyrektor  domu medialnego i księgarni Claromontana. Następnego dnia, jak to już zostało wcześniej wspomniane, czyli w poniedziałek 22 lipca, będzie sprawowana     na cmentarzu parafialnym o godz. 19.00 Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszej parafii oraz za zmarłych polecanych naszej modlitwie.

7. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który jest również dostępny dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

8. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Życia wiecznegodla zmarłych parafian i dla

naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach, a także dla śp. Alicji Jałoszyńskiej – mieszkanki Miłosławia, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek                   w Murzynowie Kościelnym i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00.             Dobry Jezu, a nasz Panie

​​​​​​​​​      Ks. Krzysztof Redlak

​​​​​​​                           Proboszcz

 Miłosław, dnia 6 lipca 2024 r.