OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

9CZERWCA 2024 r

 

 

 1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(czyli o godz. 7.30 rano i wieczorem ok. godz. 18.40.) z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornej Mszy św.,                         a w niedzielę śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45.

 

 1. Dziękujemy za świadectwo wiary wyrażone przez liczny udział w procesji Bożego Ciała, jak i we Mszy św. oraz procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańcom ulic Kościelnej i Placu Wiosny Ludów, a w tym roku także, Paniom z Klubu Seniora Miłosław, Uczestnikom Kręgu Biblijnego, Rodzicom naszych Ministrantów i Lektorów dziękujemy za wybudowanie i udekorowanie ołtarzy. Odrębne podziękowania za pomoc w organizacji wspomnianych uroczystości wypowiadamy pod adresem Pana Łukasza – naszego zakrystianina,a także Nadzwyczajnych Szafarzy – Panów Pawła i Marcina, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Koordynacyjnej, Pana Kamila i Pani Małgorzaty – naszych organistów, Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczynek sypiących kwiatki wraz z Rodzicami, Pań i Panów z Żywego Różańca – noszących sztandary i feretrony, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Niech Wam wszystkim Pan Bóg obficie wynagrodzi !!!

 

 1. Dziś zostały wystawione skrzynki, do których można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał br. Karty te będą wyłożone przy ołtarzach bocznych do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od października 2023 r. do kwietnia 2024 r. Te intencje za zmarłych będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich są już podane do wiadomości w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy również osoby rezerwujące intencje mszalne na miesiące lipiec i sierpień br. o uwzględnienie zmiany dotyczącej porannych Mszy św. w niedzielę i święta, gdzie w miejsce dwóch pierwszych porannych Mszy św. jest sprawowana tylko Msza św. o godz. 8.00.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Zbierane środki przeznaczamy na stworzenie wkładu własnego parafii w realizowany aktualnie II etap prac remontowo-konserwatorskich przy składającej się z 25 przęseł południowo-wschodniej stronie muru okalającego teren wokół naszej świątyni.

 

 1. Z racji przypadającego w najbliższy czwartek dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na wieczorne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30. Prosimy o zabranie z sobą świec lub lampionów.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w kościele.

 

 1. Spotkanie ministrantów i kandydatów odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie zapisowe dla rodziców dzieci, które w trzecią niedzielą maja 2025 r. pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek za tydzień – 17 czerwca o godz. 20.00 w kościele. Ze względu na ważność wspomnianego spotkania prosimy zainteresowanych rodziców        o przybycie.

 

 1. Ponownie informujemy i przypominamy, iż w okresie wakacji letnich, to jest od niedzieli 30 czerwca br. do niedzieli 25 sierpnia br. ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu dziewięciu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który jest również dostępny dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.

 

 1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Wieczności dla zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii, polecając Panu Bogu wszystkich naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach oraz śp. Małgorzaty Pach, której pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 Dobry Jezu, a nasz Panie

                                                                           Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz

 

Miłosław, dnia 8 czerwca 2024 r.