OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 • 31 GRUDNIA2023 r.

 

 

 1. Dziś o godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po jej zakończeniu o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynno-błagalna na zakończenie roku 2023. Chcemy w tej modlitwie, najpierw indywidualnej, a później wspólnotowej podziękować Panu Bogu za wszystko cośmy przeżyli w minionym roku, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać na nadchodzący rok o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych bliskich, dla naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, a nade wszystko o pokój na świecie. Przypominamy, iż dziś wieczorem nie ma Mszy św.o godz. 18.00.

 

 1. W Nowy Rok, czyli jutro obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest świętem nakazanym, a to oznacza, że związanym z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Uczyńmy zatem wszystko, abyśmy nie utracili stanu łaski uświęcającej, w której trwamy od ostatniej spowiedzi św. Zaplanujmy sobie ten dzień w taki sposób, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy św., które tego dnia są sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

 1. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich wiernych, którzy – w duchu współodpowiedzialności za swoją parafię – troszczą się o dobra doczesne naszej wspólnoty i swoimi ofiarami wspierają podejmowane przy obiektach kościelnych prace remontowo-porządkowe i inwestycyjne. Za złożone w II święto na tacę remontową ofiary w wysokości 3697 zł wypowiadamy dziś staropolskie Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek w wysokości 819zł na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Z racji przypadającego w najbliższym tygodniu pierwszego piątku miesiąca zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., do której będzie można przystąpić w piątek w godzinachod 18.30 do 19.30.

 

 1. Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. odbędzie się w najbliższy piątek – 5 stycznia 2024 r. i rozpocznie się o godz. 19.30, a zakończy o godz. 20.15.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. będą tego dnia sprawowane według porządku niedzielnego, a po zakończeniu Mszy św. o godz. 10.30 wraz z dziećmi i dorosłymi przejdziemy w krótkim Orszaku Trzech Króli do szopki betlejemskiej znajdującej się przy ul. Zamkowej, przy której zostaną w specjalnych zagrodach umieszczone żywe zwierzęta. Wszystkich zachęcamy do wspólnego kolędowania.

 

 1. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie po zakończeniu pierwszej, porannej Mszy św. w Święto Trzech Króli o godz. 7.00 i zakończy ok. godz. 8.30.

 

 1. Niepubliczne Przedszkole Smerfy w Miłosławiu zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie przy żłóbku, które odbędzie się w niedzielę za tydzień – 7 stycznia 2024 r. o godz. 16.00 w naszym kościele.

 

 • Pomódlmy się jeszcze za tych wszystkich zmarłych z naszej Rodziny Parafialnej, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu kończącego się dziś 2023 roku, polecając w tej modlitwie w sposób szczególny Bożemu Miłosierdziu śp. Wandę Grzesińską i śp. Henryka Jankowskiego, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu,a nasz Panie

 

 

 

Miłosław, dnia 30 grudnia 2023 r.