OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

16października 2022 r.

 1. W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, ale tylko w najbliższy poniedziałek i wtorek prosimy najpierw o kontakt telefoniczny(61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznejmiloslaw5@archidiecezja.pl Od najbliższej środy (19.10. br.) do wtorku za tydzień (25.10. br.) biuro parafialne będzie całkowicie nieczynne. Załatwianie wszelkich spraw duszpasterskich                i administracyjnych będzie możliwe po zakończeniu peregrynacji Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.

 

 1. Oczekujemy z radością na spotkanie z Panią Częstochowską w znaku łaskami słynącej Ikony, Która w poniedziałek za tydzień – 24 października br. o godz. 17.30 – przybędzie na miłosławski rynek, gdzie będzie miało miejsce uroczyste powitanie, a następnie Obraz zostanie przeniesiony przed przedstawicieli różnych grup społecznych, parafialnych i zawodowych z Placu Wiosny Ludów ulicą Zamkową do głównego wejścia do kościoła. Wszyscy mieszkańcy naszej parafii otrzymali już folder z programem Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii oraz programem Misji św. przygotowujących nas do wyjątkowego wydarzenia. Misje św. rozpoczną się w najbliższą środę – 19 października o godz. 20.00 i zakończą w niedzielę za tydzień. Będzie je prowadził O. Dariusz Laskowski OSPPE – paulin, proboszcz i przeor klasztoru Ojców Paulinów w Skórzewie. Program misji składa z części przedpołudniowej o godz. 10.00 (Msza św. z nauką) oraz części wieczornej, na którą złoży się Mszą św. z nauką o godz. 20.00,a następnie Apel Jasnogórski. W programie przewidziano również konferencje dla członków działających w naszej parafii wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich (czwartek – godz. 19.15), a także konferencję dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców młodzieży przygotowującej się Bierzmowania (piątek – godz. 19.15).  Z kolei w najbliższą sobotę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 20.00 będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.Na to wydarzenie już dziś zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii. Ważnym elementem przygotowania do duchowego przeżycia Nawiedzenia jest przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. została zaplanowana w naszej parafii na najbliższą sobotę i będzie się odbywać w dwóch turach: rannej od 8.30 do 9.30 oraz późnowieczornej od 21.45 do 23.00. Misje św. zakończą się w przyszłą niedzielę.W dniach od 19 do 28 października zostaje zmieniony porządek sprawowania Mszy św. wieczornej w dni powszednie. Od najbliższej środy do przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. będzie sprawowana o godz. 20.00, a po zakończeniu Nawiedzenia w naszej parafii, przez kolejne trzy dni o godz. 16.00.Do stałego porządku powrócimy w sobotę za dwa tygodnie, to jest 29 października br.

 

 1. Szczegółowy plan nocnego czuwania podczas Nawiedzenia Matki Bożej, z podziałem godzinowym na miejscowości i ulice został wywieszony w gablotkach informacyjnych.

 

 1. Ponownie zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych Parafian o udekorowanie swoich domów oraz okien w blokach. Pomocą w wykonaniu wspomnianych dekoracji niech będą gotowe już wydruki, chorągwie i ozdoby, jakie będzie można jeszcze zakupić w przyszłym tygodniu, od poniedziałku do soboty na specjalnym stoisku na rynku (od strony przystanku) w godz. od 8.00 do 15.00. Z kolei dziś po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy okolicznościowe, diecezjalne plakaty Nawiedzenia w cenie 3 zł, wykorzystywane najczęściej do dekoracji okien.Bardzo praktyczną propozycją dla osób planujących udekorować płoty przy swoich domach są gotowe banery w bardzo przystępnych cenach i w różnych wzorach, przygotowywane na indywidualne zamówienie i w dowolnych rozmiarach. Szczegółowe informacje na temat otrzymamy dziś w kaplicy Matki Bożej.

 

 1. Przy ołtarzu Świętego Krzyża została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać różne osobiste intencje. Zostaną one odczytane w dzień Nawiedzenia Matki Bożej w jej Jasnogórskiej Ikonie. Z kolei przy ołtarzu św. Józefa została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację naszej świątyni podczas zbliżającej się uroczystości.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, na których gromadzimy się w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Mimo zmiany programu wieczornej Mszy św. Różaniec będzie odmawiany każdego dnia (poza sobotą) o godz. 17.30.Dzieci i młodzież uczestniczą w modlitwie różańcowej w środy i piątki o godz. 17.30. W najbliższy poniedziałek modlitwę różańcową poprowadzą uczestnicy Kręgu Biblijnego.

 

 1. Przyjmowanie wymienianek jednorazowych i rocznych rozpoczniemy po zakończeniu Nawiedzenia Matki Bożej, to jest od środy 26 października br.po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w niedzielę – 30 października br. w godz. 14.30 – 18.00 w świetlicy w Szkole Podstawowej na Bugaju. Prosimy, aby dzieci przy pomocy rodziców przebrały się za Świętych lub za Aniołów. Na balu nauczymy się kilku zabaw i tańców. Będzie to zabawa w duchu radości i przyjaźni. Można zabrać z sobą coś słodkiego. Zapraszamy!!!

 

 1. Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli na tacę remontową 3342, 59zł. Słowa podziękowań kierujemy również pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy organizowanej przez Caritas Polska dla Ukrainy. W ciągu ostatnich trzech tygodni zebraliśmy na ten cel – poprzez ofiary złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła – 623 zł.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego,który w zakrystii mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

 1. Wspomnijmy teraz w modlitwie za zmarłych śp. Henryka Wielińskiego, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz za śp. Janinę Konieczną, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30. Pamiętamy również o zmarłych parafianach, naszych krewnych, przyjaciołach, znajomych i sąsiadach, których kolejna rocznica śmierci przypada w październiku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

Miłosław, dnia 15 października 2022r.