OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

23 października 2022 r.

  1. Do najbliższego wtorku biuro parafialne będzie całkowicie nieczynne. Załatwianie wszelkich spraw duszpasterskich i administracyjnych będzie możliwe po zakończeniu peregrynacji Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii.W celu umówienia spotkania w sprawach biurowych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny (61 438 31 66), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej miloslaw5@archidiecezja.pl

 

  1. Odmierzamy już ostatnie godziny do spotkania z Panią Częstochowską w znaku łaskami słynącej Ikony, Która już jutro o godz. 17.30 – przybędzie na miłosławski rynek, gdzie będzie miało miejsce uroczyste powitanie, a następnie Obraz zostanie przeniesiony przed przedstawicieli różnych grup społecznych, parafialnych i zawodowych z Placu Wiosny Ludów ulicą Zamkową do głównego wejścia do kościoła.

 

  1. Szczegółowy plan nocnego czuwania podczas Nawiedzenia Matki Bożej, z podziałem godzinowym na miejscowości i ulice został wywieszony w gablotkach informacyjnych.

 

  1. Przy ołtarzu Świętego Krzyża została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać różne osobiste intencje. Zostaną one odczytane w dzień Nawiedzenia Matki Bożej w jej Jasnogórskiej Ikonie. Z kolei przy ołtarzu św. Józefa została ustawiona skrzynka, gdzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację naszej świątyni podczas zbliżającej się uroczystości.Już dziś staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy w ciągu minionych trzech tygodni złożyli na ten cel ofiary w wysokości 1798 zł.

 

  1. Wszystkie wydarzenia związane z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii Jej cudownego Jasnogórskiego Wizerunku zostaną uwiecznione na zdjęciach. Na tę okazję zostanie przygotowany specjalny katalog zdjęć na pendrive’y, do oglądania w przeglądarkach komputerowych lub innych urządzeniach odtwarzających oraz pamiątkowe tablo w formie kolażu.Zamówienia można składać do przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. w zakrystii lub pod numerem telefonu 725 646 776. Cena za tablo wynosi 15 zł, a koszt nabycia pendrive z profesjonalnymi, wysokiej jakości zdjęciami wynosi30 zł. Płatność przy odbiorze, w pierwszych dniach listopada br.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w przyszłym tygodniu będą celebrowane od środy do piątku o godz. 17.30.

 

  1. Przyjmowanie wymienianek jednorazowych i rocznych rozpoczniemy po zakończeniu Nawiedzenia Matki Bożej, to jest od najbliższej środy 26 października br.po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

  1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w niedzielę – 30 października br. w godz. 14.30 – 18.00 w świetlicy w Szkole Podstawowej na Bugaju. Prosimy, aby dzieci przy pomocy rodziców przebrały się za Świętych lub za Aniołów. Na balu nauczymy się kilku zabaw i tańców. Będzie to zabawa w duchu radości i przyjaźni. Można zabrać z sobą coś słodkiego. Zapraszamy!!!

 

  1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego,który w zakrystii mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

 

  1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecajmy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Janinę Konieczną, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

Miłosław, dnia 22 października 2022 r.