OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 maja 2020 r.

 

  1. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych, od dziś ulega zmianie przepis określający liczbę osób mogących uczestniczyć w liturgii. Przy zastosowaniu nowego przelicznika do powierzchni użytkowej naszego kościoła, w sprawowanej liturgii może obecnie uczestniczyć nie więcej, niż 58 osób. Zauważamy, że nasz system częściowo zamkniętych ławek i wydzielonych miejsc dobrze się sprawdza, dzięki czemu wszyscy uczestnicy liturgii są od siebie oddaleni przynajmniej o 2 metry. Dziękujemy za dostosowanie się do obowiązku zakładania maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Zmieniony sposób podchodzenia do Komunii św. i zauważalna w tym zakresie dyscyplina nie pozostają bez znaczenia dla naszego bezpieczeństwa, za co również wyrażamy wdzięczność.

 

  1. Nowa liczba uczestników liturgii jest miedzy innymi bardzo sprzyjająca dla celebracji nabożeństw majowych, w których uczestniczyło już w ostatnich dniach bardzo wiele osób (niektórzy uczestnicy musieli pozostać na zewnątrz). Zapraszamy zatem do udziału w nabożeństwach majowych, sprawowanych codziennie o godz. 17.40 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez orędownictwo Matki Bożej modlimy się wpotrzebach naszej Ojczyzny i Parafii, ale także w intencjach naszych rodzin i wszystkich bliskich nam ludzi, błagając szczególnie Dobrego Boga o szybkie ustanie epidemii i bezpieczny powrót do codziennego funkcjonowania różnych dziedzin naszego życia indywidualnego i zbiorowego. Modlimy się także o zdrowiedla wszystkich chorych, a także w intencji pracowników służby zdrowia i wszystkich instytucji          i struktur zajmujących się bezpieczeństwem publicznym.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału indywidualnej modlitwie w naszym kościele w trakcie codziennejadoracji Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w godz. od 16.30 do 18.00.Przypominamy także, że każdego dnia od. 7.30 do 16.30 wejście główne do kościoła pozostaje otwarte, tak by wszyscy wierni mieli możliwość podjęcia osobistej modlitwy i nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. Zachęcamy do włączenia się w swoich domachw ogólnopolską modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

 

  1. W niedzielę – 31 maja br. zostanie wystawiona przy ołtarzu głównym w kościele specjalna skrzynka do której będzie można wrzucić wypełnione wcześniej i przygotowane specjalnie na tę okazję nowe karty wstępnej rezerwacjiintencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku. Karty zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych w przyszłą niedzielę i będą przeznaczone dla osób, które tradycyjnie rezerwują w wybrane przez siebie terminy Msze św. (najczęściej za bliskich sobie zmarłych). Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od czerwca 2019 r do maja 2020 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane (z najbliższych rodzin) zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznie przez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie (między 1 a 6 czerwca). Więcej szczegółów podamy za tydzień. Prosimy zatem o cierpliwość i spokojne oczekiwanie na informacje, co pozwoli wszystkim we właściwej chwili przeprowadzić bez niepotrzebnego tłoku i w sposób całkowicie bezpieczny rezerwację Mszy św.

 

  1. Biuro parafialne jest nieczynne do odwołania. W jakichkolwiek sprawach administracyjno-duszpasterskich, w tym również dotyczących organizacji pogrzebów, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:61 438 31 66 lub 61 438 30 88, bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl

 

  1. Pragniemy podziękować tym wszystkim darczyńcom, którzypoprzez składkę w ostatnią niedziele, ofiary wrzucane do puszki przy wyjściu głównym i przekazywane osobiście, a także przez wpłaty na konto bankowe przekazali swoją pomoc rzecz utrzymania parafii. Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi!

 

  1. Obecnych na tej Mszy św. stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazety ze stolika ustawionego przy bocznym ołtarzu Św. Krzyża i potwierdzenieodbioru na wyłożonej obok liście prenumeratorów.

 

  1. Prośmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada w maju oraz za śp. Magdalenę Blaumann, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 

Miłosław, dnia 16 maja 2020roku

 

Ks. Krzysztof Redlak

             Proboszcz