VIINIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

1. W ostatnim już tygodniu maja zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, sprawowanych codziennie o godz. 17.40 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez orędownictwo Matki Bożej modlimy się wpotrzebach naszej Ojczyzny i Parafii, ale także w intencjach naszych rodzin i wszystkich bliskich nam ludzi, błagając szczególnie Dobrego Boga o szybkie ustanie epidemii i bezpieczny powrót do codziennego funkcjonowania różnych dziedzin naszego życia indywidualnego i zbiorowego. Modlimy się także o zdrowiedla wszystkich chorych, a także w intencji pracowników służby zdrowia i wszystkich instytucji i struktur zajmujących się bezpieczeństwem publicznym.

1. Trwamy nadal na indywidualnej modlitwie w naszym kościele w trakcie codziennejadoracji Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji w godz. od 16.30 do 18.00.Przypominamy także, że każdego dnia od. 7.30 do 16.30 wejście główne do kościoła pozostaje otwarte.

1. Za tydzień – w niedzielę 31 maja br. – zostanie wystawiona przy ołtarzu głównym specjalna skrzynka, do której będzie można wrzucać wypełnione wcześniej i przygotowane specjalnie na tę okazjęnowe karty wstępnej rezerwacjiintencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku. Karty są już wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać te osoby, które pragną zarezerwowaćjeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. (najczęściej za bliskich zmarłych). Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji,wypełnia jedynie pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed wyznaczonym terminem w celu wpisania intencji.Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od czerwca 2019 r do maja 2020 r. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a osoby zainteresowane (z najbliższych rodzin)zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem poproszone telefonicznieprzez Ks. Jacka o przybycie indywidualnie na umówione wcześniej spotkanie (między 2 a 6 czerwca).
  2. Biuro parafialne jest nieczynne do odwołania. W jakichkolwiek sprawach administracyjno-duszpasterskich, w tym również dotyczących organizacji pogrzebów, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:61 438 31 66 lub 61 438 30 88, bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl

1. Pragniemy podziękować tym wszystkim darczyńcom, którzypoprzez swoje ofiary –przekazane w ostatnich dwóch miesiącach, naznaczonych doświadczeniem epidemii– wyrazili swoją troskę o utrzymanie parafii. Za każdy gest współodpowiedzialności i solidarnej troski, ale nade wszystko tak ważnej życzliwości i bliskości pragniemy dziś wypowiedzieć staropolskie: Bóg zapłać!

1. Obecnych na tej Mszy św. stałych odbiorców Przewodnika Katolickiego prosimy o zabranie gazety ze stolika ustawionego przy bocznym ołtarzu Św. Krzyża i potwierdzenieodbioru na wyłożonej obok liście prenumeratorów.

1. Prośmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, powierzając dziś Panu Bogu śp. Zofię Andrzejewską i śp. Stanisławę Piechocką które pożegnaliśmy w minionym tygodniu.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Miłosław, dnia 23 maja 2020 r.