IX NIEDZIELA ZWYKŁA

• CZERWCA 2024 r

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(z wyjątkiem wieczoru we wtorek).

1. Miesiąc czerwiec jest w liturgii i związanej z nią polskiej pobożności ludowej czasem sprawowania w kościołach i kaplicach nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączając się w tę modlitwę, będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, zaś w niedzielę o godz. 17.40.

1. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała, które przypada w najbliższy czwartek – 6 czerwca br. będziemy przeżywać w naszej parafialnej świątyni, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., po zakończeniu której przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy wokół kościoła. W tym roku zwróciliśmy się z prośbą o dekorację ołtarzy do następujących grup i środowisk: Krąg Biblijny, Stowarzyszenie Klub Seniora – Miłosław, rodzice naszych ministrantów i lektorów oraz grupa osób, która w tym roku przygotowała ostatni ołtarz przy kościele w uroczystość Bożego Ciała.

1. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. dla uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży ze szkół średnich została zaplanowana w czwartek w godz. od 16.50 do 17.45. Uczniów klas IV–VII Szkoły Podstawowej zachęcamy z kolei do ostatniej już przed wakacjami letnimi spowiedzi św. w piątek w godz. od 16.30 do 17.45. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczniemy wyjątkowoo godz. 20.00. Tradycyjnie zostanie ona połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty oraz kończącą modlitewne czuwanie Komunią św.

1. Informujemy i przypominamy, iż w okresie wakacji letnich, to jest od niedzieli 30 czerwca br. do niedzieli 25 sierpnia br. ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu dziewięciu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

1. Za tydzień – w niedzielę 9 czerwca br. – zostaną wystawione w kościele skrzynki, do których będzie można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku. Karty są dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Mogą z nich skorzystać te osoby, które pragną zarezerwować jeden lub dwa-trzy wybrane przez siebie terminy Mszy św. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od października 2023 r. do kwietnia 2024 r.Intencje za zmarłych we wspomnianym okresie, składane podczas pogrzebu, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich będą podane do wiadomości za tydzień w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy również osoby rezerwujące intencje mszalne na miesiące lipiec i sierpień br. o uwzględnienie zmiany dotyczącej porannych Mszy św. w niedzielę i święta.

1. Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się w najbliższą sobotę – 8 czerwca br. od godz. 8.30. W miesiącachwakacyjnych z Komunią św.do osób chorych i starszych udadzą się Nadzwyczajni Szafarze.

1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Zbierane środki przeznaczamy na stworzenie wkładu własnego parafii w realizowany aktualnie II etap prac remontowo-konserwatorskich przy składającej się z 25 przęseł południowo-wschodniej stronie muru okalającego teren wokół naszej świątyni.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Wieczności dla zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii, polecając Panu Bogu wszystkich naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach oraz śp. Annę Baranowską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

Miłosław, dnia 1 czerwca 2024 r.