I  Niedziela Adwentu

29listopada 2020 r.

1. Bardzo prosimy wszystkich o zajmowanie miejsc w kościele w odpowiedniej odległości od siebie, w wyznaczonych ławkach oraz na dostawionych krzesełkach. Wchodzących do świątyni prosimy natomiast o dokonanie dezynfekcji dłoni za pomocą zamontowanych dozowników płynu odkażającego. Przypominamy też o bezwzględnym obowiązku zakładania maseczki zasłaniającej usta i nos.

1. Biuro Parafialne w klasycznej formie jest nieczynne do odwołania.W jakichkolwiek sprawach biurowych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny: (61 438 31 66; 61 438 30 88), bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: miloslaw5@archidiecezja.pl

1. Wraz z rozpoczęciem Adwentu weszliśmy w Kościele w nowy rok liturgiczny. Cztery adwentowe tygodnie, to dla ludzi wierzących czas oczekiwaniai przygotowania na przyjęcie przychodzącego Mesjasza. Nasze przygotowanie do spotkania z Nowonarodzonym Panem niech dokona się także przez udział w Roratach, czyli Mszach św. ku czci Matki Bożej. Najmłodszych zapraszamy na Roraty w środy i piątki o godz. 18.00, a dorosłych w czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.00 rano. Sobotnia modlitwa będzie się rozpoczynała Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny, po zakończeniu których będzie sprawowana Eucharystia. W trzy kolejne soboty nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 rano. Uczyńmy wszystko, by pośród codziennych obowiązków, zajęć zawodowych i domowych, a także podejmowanych już przygotowań do zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego, nie zabrakło nam czasu na osobistą refleksję, wspólną modlitwę oraz sakramentalne oczyszczenie serc z grzechu dla godnego przyjęcia Jezusa Chrystusa.
  2. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, a jednocześnie troszcząc się o nasze wspólne bezpieczeństwo, pragniemy już dziś zachęcić wszystkie osoby planujące przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty, by nie odkładały spowiedzi św. na czas przedświąteczny i uczyniły to już w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie będzie w tym roku spowiedzi św. w poszczególnych parafiach z udziałem kapłanów z dekanatu, co tym bardziej powinno nas skłaniać do skorzystania z daru łaski miłosierdzia już teraz,na początku Adwentu. Z tą właśnie myślą rozpoczęliśmy od ubiegłego poniedziałku stały dyżur spowiedniczy pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz 20 minut przed poranną Mszą św., licząc na przyjęcie tej inicjatywy ze zrozumieniem.

1. Od wtorku do końca lutego przyszłego roku Msze św. poranne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 8.00

1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, co w łączności z rozpoczynającym się okresem Adwentu jestsprzyjającą okazją do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Uczniów klas IV-VII prosimy           o przybycie w piątek w godz. od 16.45 do 18.00, a młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz uczniów klas VIII prosimy o przystąpienie do Spowiedzi św. w najbliższy czwartek – 3 grudnia od godz. 17.00.

1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorne nabożeństwo adoracyjne o godz. 19.30 z możliwością przystąpienia do Spowiedzi św.

1. Przy ołtarzu głównym została dziś wystawiona specjalna skrzynka do której można wrzucić wypełnionekarty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na I kwartał 2021 roku. Karty te (jeszcze tylkodziś wyłożone przy ołtarzach bocznych)są przeznaczone dla osób, które tradycyjnie rezerwują w wybrane przez siebie terminy Msze św. Jeśli ktoś pragnie dokonać wstępnej rezerwacji, wypełnia jedynie pierwszą stronę karty i musi wówczas przyjść jeszcze raz – najpóźniej dwa tygodnie przed wybranym terminem. Możemy jednak wpisać intencję już teraz i wówczas wypełniamy również drugą stronę. To drugie rozwiązanie pozwala nam od razu załatwić wszystko i zwalnia z konieczności ponownego przychodzenia przed terminem w celu wpisania intencji. Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych od października 2019 r. do listopada 2020 r. Intencje za zmarłych w tym okresie będą rozpisywane w przyszłym tygodniu za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.

1. W kaplicy Matki Bożej rozprowadzamy dziś świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którebędzie można również nabyć do przyszłego czwartku pół godziny przed każdą Mszą św. Udając się po świece prosimy o zachowanie dystansui wchodzenie pojedynczo do kaplicy. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną zaczniemy rozprowadzać w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia br.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiegoz dołączonym modlitewnikiem na grudzień, który ze względu na przekazaną do parafii większą liczbę egzemplarzy jest do nabycia przez wszystkich zainteresowanych. Przy wyjściach bocznych została wyłożona gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu: śp.Władysławę Wojnicz, śp. Zdzisława Czecha, śp. Teresę Sosnowską, śp. Eugeniusza Wróblewskiego, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 28 listopada 2020 r.