XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13października 2024 r.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych,sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gromadzą się na modlitwie różańcowej w środy i piątki o godz. 17.30. W najbliższy poniedziałek modlitwę różańcową prowadzączłonkowie Akcji Katolickiej, we wtorek będziemy się modlić za zmarłych, a w czwartek przez orędownictwo Matki Bożej chcemy prosić o dar nowych powołań kapłańskich dla naszej Archidiecezji.

1. Instrukcja liturgiczna dla kandydatów do Bierzmowania z klas II szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Udział w spotkaniu ma charakter obowiązkowy.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie miał miejsce specjalny obrzęd nałożenia krzyży kandydatom przez ich rodziców. Do udziału w tej pięknej i bogatej w symbole celebracji zapraszamy również rodzeństwo, dziadków, rodziców chrzestnych oraz bliskich przyjaciół.

1. Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców i świadków odbędzie się we wtorek za tydzień, w godzinach od 20.00do 21.00.

1. Zapraszamy chłopców z klas II-VI Szkoły Podstawowej do włączenia się do grona ministrantów naszej parafii, a młodzież z klas VII i VIII do podjęcia posługi lektora i lektorki. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio u Ks. Jacka.

1. Drugie spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek za niespełna dwa tygodnie, to jest  24 października br. o godz. 19.30  w kościele.W drugiej części spotkania podjęte zostaną sprawy organizacyjne. Bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców.

1. Dziś rozpoczynamy przyjmowanie wymienianek jednorazowych i rocznych.Przy bocznych ołtarzach są wyłożone specjalne kartki-formularze do wpisania imion i nazwisk zmarłych, za których będziemy się modlić. Przygotowując je prosimy o wyraźne zaznaczenie na górze czy są to wymienianki roczne czy jednorazowe.

1. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, prosimy o zainteresowanie się stanem materialnym grobów oraz ich najbliższego otoczenia, a także o sprawdzenie ważności dokumentów dotyczących prolongaty miejsc pochówku, zwłaszcza zaś grobów, w których pochowane zostały osoby zmarłe w latach 2002-2004.

1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego. Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadającestałej prenumeraty.

1. Na zakończenie tej celebracji pomódlmy się za zmarłych parafian, za ludzi nam bliskich, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę,zaśp. Michała Skoniecznego, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu, prosząc, aby Pan otworzył przed nimi bramy Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Krzysztof Redlak

Miłosław, dnia 12 października 2024 r.