XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 wrzesień 2024 r.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

2. W kościele zostały wystawione skrzynki, do których można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku. Karty te są jeszcze dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak już dziś wpisać intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebów w bieżącym roku, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich, w celu rozpisania intencji, są podane do wiadomości w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

3. Za tydzień odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości patronalneku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia, a ich głównym momentem będzie uroczysta Msza św. odpustowa sprawowana o godz. 12.00 w parku przyklasztornym pod przewodnictwem Ks. Infułata Prof. Bogdana Czyżewskiego z Gniezna. Szczegółowy program znajduje się w gablotkach informacyjnych. Tradycyjnie już, niektórzy z nas udadzą się na te uroczystości w pieszej pielgrzymce, która wyruszy po wcześniejszym błogosławieństwie w kościele o godz. 9.00.Przygotowaniem do wspomnianych uroczystości jest Nowenna, w ramach której każda z parafii dekanatu miłosławskiego przeżywa swój dzień modlitwy w Biechowie. Nasze modlitewne trwanie przed Panią Pocieszenia zostało zaplanowane na jutrzejszy poniedziałek – 2 września w godz. od 17.30 do 19.00. Zachęcamy wszystkich do udziałuw tym wydarzeniu. Będziemy też wdzięczni tym osobom, które wyrażą gotowość, by swoimi samochodami zabrać osoby pragnące skorzystać z przejazdu do Biechowa.

4. Organizowane corocznie, w łączności z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia, modlitewne spotkanie w Biechowie dla osób chorych i starszych odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę – 14 września. Ojcowie Paulini bardzo serdecznie zapraszają wspominane osoby, ich krewnych, przyjaciół i opiekunów na modlitewne spotkanie, które rozpocznie sięMszą św. o godz. 10.00. Podczas uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej przez kapłanów z dekanatu miłosławskiego, będzie udzielany sakrament chorych.

5. Comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa odbędzie się wyjątkowo za tydzień.

6. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej też okazji, ale również w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klas VIII oraz uczniów z klas I szkół ponadpodstawowych została zaplanowana na czwartek w godz. od 17.00 do 18.00, zaś uczniów klas IV, V i VI i VII prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.15 do 18.00. Przy tej okazji prosimy jednocześnie Rodziców, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego zatroszczyli się o comiesięczną spowiedź i Komunię św. swoich dzieci.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, poprzedzoną nabożeństwem pokutnym o godz. 19.30.

8. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

9. W najbliższą sobotę wraz z Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św. udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych, których odwiedzamy każdego miesiąca.

10. Pierwsze spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się w nowym roku szkolno-katechetycznym do I Komunii św. odbędzie sięwe wtorek za tydzień – 10 września br. o godz. 19.30 w kościele. Tego dnia zapoznamy również rodziców z całorocznym programem przygotowania, wskazując najważniejsze daty i wydarzenia. Bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców.

11. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe.

12. Spotkanie organizacyjne dla uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch – w dniach 19-26 września br.- odbędzie się za tydzień, w niedzielę8 września o godz. 16.30 w naszym kościele. Bardzo prosimyo przybycie wszystkich uczestników, względnie jednej z dwóch lub kilku osób podróżujących razem. Dysponujemy jeszcze kilkoma miejscami wolnymi na wspomniany wyjazd. W programie 8-dniowej wycieczki przewidziano: wypoczynek nad Adriatykiem w kurorcie Rosolina Maro, zwiedzanie Pizzy i Asyżu z modlitwą u grobów św. Franciszka, św. Klary i bł. Carlo Acutisa, przejazd do Casii i modlitwa u grobu św. Rity, dwudniowe zwiedzanie najważniejszych miejsc oraz zabytków Rzymu i Watykanu, przejazd do Werony, a następnie powrót wzdłuż jeziora Garda.Koszt wyjazdu (z zakwaterowaniem w dwuosobowych pokojach, ubezpieczeniem, śniadaniem i obiadokolacją, zwiedzaniem i poruszaniem się własnym autokarem po Rzymie – bez jakichkolwiek dodatkowych opłat) wynosi 990 zł i 590 euro, a zapisy przyjmujemy w zakrystii, gdzie można także odebrać ulotki z programem pielgrzymki.

13. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego. Gazetę mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty.

14. Na zakończenie tej celebracji pomódlmy się za zmarłych parafian, za ludzi nam bliskich, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, prosząc dla nich o Dar Życia Wiecznego.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 30 sierpnia 2024 r.