XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpień 2024 r.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

1. W przyszłą niedzielę – 1 września br. Msze św. będą już sprawowane według stałego porządku, czyli o godz. 7.00 i 9.00 rano.

1. Dziś rano 50-osobowa grupa ministrantów, lektorek i lektorów wraz z Ks. Jackiem, opiekunami i rodzicami wyjechała na 6-dniowywypoczynek do Zakopanego. W programie wyjazdu przewidziano górskie wędrówki i zajęcia sportowo-rekreacyjne, zwiedzanie ciekawych miejsc w polskich Tatrach oraz pobyt w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i na Jasnej Górze.Przy tej okazji dziękujemy raz jeszcze wszystkim dobroczyńcom, którzy wsparli realizację tej inicjatywy.

1. W przyszłą niedzielę to jest 1 września br. zostaną wystawione w kościele skrzynki, do których będzie można złożyć wypełnione karty wstępnej  rezerwacji intencji  mszalnych  na  IV  kwartał  bieżącego  roku. Karty te są dziś wyłożone przy ołtarzach bocznych. Jeśli ktoś pragnie dokonać tylko wstępnej rezerwacji, wypełnia pierwszą stronę karty. Możemy jednak wpisać już intencję i wówczas wypełniamy również drugą stronę. Intencje za zmarłych, składane podczas pogrzebów w bieżącym roku, będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich, w celu rozpisania intencji, będą podane do wiadomości w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii w przyszłą niedzielę.

1. W najbliższą sobotę – 31 sierpnia br. odbędą się w Miłosławiu Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą św. dziękczynną za plony, sprawowaną w naszym kościele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rolników z naszej parafii do udziału w tej wspólnej modlitwie. Po zakończeniu Eucharystii korowód dożynkowy przejdzie na teren Parku Kościelskich, gdzie będzie miała miejsce dalsza część uroczystości związanych ze Świętem Plonów.

1. Za dwa tygodnie (w niedzielę – 8 września br.) odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Będą one poprzedzone Nowenną przed uroczystością, w ramach której każda z parafii dekanatu miłosławskiego będzie przeżywać swój dzień modlitwy w Biechowie. Nasze modlitewne trwanie przed Panią Pocieszenia zostało zaplanowane na poniedziałek za tydzień – 2 września w godz. od 17.30 do 19.00. Zachęcamy wszystkich już dziś do zarezerwowania sobie czasu i udziału w tym wydarzeniu. Będziemy też wdzięczni tym wszystkim, którzy wyrażą gotowość, by swoimi samochodami zabrać osoby pragnące skorzystać z przejazdu do Biechowa.

1. Organizowane corocznie, w łączności z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia, modlitewne spotkanie w Biechowie dla osób chorych i starszych odbędzie się za trzy tygodnie, w sobotę – 14 września o godz. 10.00.

1. Spotkanie organizacyjne dla uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch – w dniach 19-26 września br.- odbędzie się za dwa tygodnie, to jest w niedzielę, dnia 8 września o godz. 16.30 w naszym kościele. Wszyscy uczestnicy wyjazdu zostali już lub zostaną wkrótce poinformowani indywidualnie o wspomnianym spotkaniu drogą telefoniczną. W związku z koniecznością ustalenia istotnych szczegółów dotyczących przejazdu, zakwaterowania i programu wycieczki, a także pragnąc odpowiedzieć na wszystkie ewentualne pytania bardzo prosimy o przybycie wszystkich uczestników, względnie jednej z dwóch lub kilku osób podróżujących razem.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na wrzesień. Gazetę mogą również nabyć osoby nie posiadające stałej prenumeraty. Przy wyjściach z kościoła została rozłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

1. Na zakończenie tej celebracji pomódlmy się za zmarłych parafian, za ludzi nam bliskich, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, prosząc o Dar Życia Wiecznego dla śp. Janusza Woźniaka oraz dla tych wszystkich, których kolejna rocznica śmierci przypada w miesiącu sierpniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 24 sierpnia 2024 r.