XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• 29 września 2024 r.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.

1. Od najbliższego wtorku zmienia się godzina sprawowania Mszy św. porannych w dni powszednie, które od października do marca będą odprawiane o godz. 7.30.

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, sprawowanych od najbliższego wtorku do końca października o godz. 17.30. Dzieci i młodzież będą uczestniczyły w modlitwie różańcowej – wraz z dorosłymi – w środy i piątki o godz. 17.30. W poniedziałek modlitwę różańcową, w różnych intencjach, będą prowadzili przedstawiciele wspólnot, organizacji i stowarzyszeń apostolskich działających w parafii,we wtorek będziemy się modlić tradycyjnie za zmarłych, a w czwartek przez orędownictwo Matki Bożej będziemy prosić o dar nowych powołań kapłańskich dla naszej Archidiecezji.

1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej też okazji zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VIII została zaplanowana na czwartek w godz. od 16.50 do 18.00, zaś uczniów klas IV, V, VI i VII prosimy o przybycie w piątek w godz. od 16.15 do 17.30.

1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele. Udział w spotkaniu ma charakter obowiązkowy.

1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, połączoną z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.

1. Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.o godz.7.30.

1. W najbliższą sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych, których odwiedzamy każdego miesiąca.

1. Osoby należące do parafialnych róż Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewno-informacyjne w najbliższą sobotę po zakończeniu wieczornej Mszy św. w kościele.

1. Obrzęd poświęcenia Różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego zostało zaplanowane za półtora tygodnia, w środę – 9 października po Mszy św. wieczornej.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzyw ubiegłą niedzielę,w ramach zbiórki do puszek na rzecz pomocy powodzianom na południu Polski, przekazali łącznie 7090 zł. Środki te zostały przekazane do gnieźnieńskiego oddziału Caritas, któryw łączności ze strukturami krajowymi Caritas Polska koordynuje organizowaną przez wszystkie parafie w Polsce pomoc humanitarną i materiałową dla mieszkańców regionów dotkniętychskutkami powodzi i korzysta z zorganizowanego lokalnie systemu rozdziału i przekazu żywności, asortymentu pierwszej potrzeby, pomocy medyczneji materiałowej oraz opieki nas osobami, które utraciły dach nad głową.Również dziś przy wyjściach z kościoła organizujemy ponownie zbiórkę do puszek na ten sam cel i bardzo prosimy o tak ważny w tym momencie gest materialnej solidarności z ludźmi, których dotknęło ogromne nieszczęście i którym w duchu chrześcijańskiej miłości i solidarności pragniemy pokazać, że jesteśmy z nimi, że chcemy coś dla nich uczynić!!!

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na październik. Gazetę mogą nabyć również osoby nie posiadające stałej prenumeraty. Przy wyjściach z kościoła została rozłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny

1. Na zakończenie tej celebracji pomódlmy się za zmarłych parafian, za ludzi nam bliskich, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, prosząc, aby Pan przyjął ich utrudzone życie, uzdrowił swoja miłością i otworzył przed nimi bramy Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Miłosław, dnia 28 września 2024r.