XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 WRZEŚNIA 2024 r.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.
  2. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, tj. 29.09 przed kościołem, do puszek zbierane będą ofiary dla osób poszkodowanych w powodzi. Pieniądze te będą przekazane do diecezjalnej „Caritas” i przekazane osobom, które zostały poszkodowane przez powódź. Waszej hojności i życzliwości polecamy tę bardzo ważną sprawę.
  3. Najbliższą sobotę – 28 września jest drugim w tym roku dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Pragniemy przeżyć ten dzień w formie osobistej modlitwy, w ciszy przed Jezusem w Eucharystii. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. porannej i zakończy się o godz. 9.00, a w godzinach popołudniowych będzie kontynuowana od 15.30 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do znalezienia choćby kilku minut na spotkanie z Chrystusem obecnym pośród nas w tajemnicy Eucharystii.
  4. Koronka na ulicach miast – to organizowana corocznie w dniu 28 września o godz. 15.00 akcja wspólnotowej modlitwy na ulicach i placach dużych miast i małych miejscowości. Miejscem tegorocznej modlitwy będzie chodnik wokół kościoła. Zgromadzimy się o godz. 15.00 tworząc swoistego rodzaju „modlitewny krąg”. Niech nasza obecność oraz wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia przyczyni się do przemiany naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego, a także do przemiany całego świata.
  5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kościele.
  6. Zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele. Przy tej okazji zapraszamy chłopców z klas II-VI Szkoły Podstawowej do włączenia się do grona ministrantów naszej parafii, a młodzież z klas VII i VIII do podjęcia posługi lektora i lektorki. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio u Ks. Jacka.
  7. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który jest również dostępny dla osób nie posiadających stałej prenumeraty.
  8. Na zakończenie tej celebracji pomódlmy się za zmarłych parafian, za ludzi nam bliskich, którzy już zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, prosząc w szczególny sposób Ojca Miłosierdzia o Dar Życia Wiecznego dla     śp. Marii Alankiewicz, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz dla wszystkich naszych bliskich zmarłych, dla których kolejna rocznica śmierci przypada we wrześniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jacek Bryś

Wikariusz

Miłosław, dnia 22 września 2024 r.