UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26 MAJA 2024 r

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(z wyjątkiem wieczoru we wtorek). Intencje mszalne przyjmujemyw zakrystii od poniedziałku do soboty.

1. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30). W niedzielę natomiast modlimy się śpiewając Litanię Loretańską o godz. 17.45.

1. W najbliższy czwartek – 30 maja br. będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w zmienionym porządku, a mianowicie o godzinie: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. Po zakończeniu Mszy św. sprawowanej o godz. 8.30, czyli ok. godz. 9.20 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przybywających w Boże Ciało na Msze św. o godz. 8.30 i 10.30 bardzo prosimy, aby nie parkowali samochodów wokół kościoła, na ul. Sienkiewicza oraz na Placu Wiosny Ludów i skorzystaliz możliwości zaparkowania samochodów w innych miejscach. Zapraszamy wszystkich do udziału w codziennych procesjach eucharystycznych, jakie w Oktawie Bożego Ciała będą się odbywać wokół świątyni. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. prosimyo przybycie na procesję w albach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki odbędzie się w środę o godz. 17.00 na placu przykościelnym.

1. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

1. Spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą sobotę, po zakończeniu wieczornej Mszy św. w kościele.

1. Zapraszamy raz jeszcze młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich i zawodowych do udziału w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w najbliższą sobotę – 1 czerwca br. Zapisy przyjmuje Ks. Jacek, a koszt wyjazdu wynosi 50 zł.

1. W niedzielę za tydzień – 2 czerwca br. zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku, które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć w kościele w drugą niedzielę czerwca (09.06.2024 r.).

1. Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się wyjątkowo tydzień później, to jest w drugą sobotę czerwca (08.06.br.) od godz. 8.30. Za dwa tygodnie odwiedzimy osoby przyjmujące regularnie Sakramenty w swoich domach w pierwsze soboty miesiąca, jak i inne osoby, które można zgłaszać w zakrystii. W miesiącach wakacyjnych z Komunią św.do osób chorych i starszych udadzą się Nadzwyczajni Szafarze.

1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego. Przy wyjściach z kościoła została rozłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Wieczności dla zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii, polecając Panu Bogu wszystkich naszych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach oraz śp. Mieczysławę Jałoszyńską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

Miłosław, dnia 25maja 2024 r.