UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 MAJA 2024 r

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystośćI Komunii św. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 (przystąpi) przystąpiła po raz pierwszy do Stołu Pańskiego grupa 58 dzieci, uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Od poniedziałku do piątku Białego Tygodnia dzieci, które dziś pierwszy raz przyjęły do swoich serc Chrystusa w Eucharystii będą przychodziły do kościoła          na Mszę św. o godz. 18.00.

1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św.(z wyjątkiem wieczoru we wtorek). Intencje mszalne przyjmujemyw zakrystii od poniedziałku do soboty.

1. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30). W niedzielę natomiast modlimy się śpiewając Litanię Loretańską o godz. 17.45.

1. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjno-remontowe zebraliśmy4821,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.Odrębne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem osób przekazujących środki pieniężne na rzecz pomocy Ukrainie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zebraliśmy łącznie na ten cel – poprzez ofiary indywidualne oraz złożone do skarbony zawieszonej na kracie w głównym wejściu do kościoła – 1165 zł

1. Dziś już po raz ostatni informujemy o organizowanej przez naszą parafię autokarowej pielgrzymce do Włoch w dniach od 19 do 26 wrześniabr. W programie 8-dniowej wycieczki przewidziano:wypoczynek nad Adriatykiem w kurorcie Rosolina Maro, zwiedzanie Pizzy i Asyżu z modlitwą u grobów św. Franciszka, św. Klary i bł. Carlo Acutisa, przejazd do Casii i modlitwa u grobu św. Rity, dwudniowe zwiedzanie najważniejszych miejsc oraz zabytków Rzymu i Watykanu, przejazd do Werony, a następnie wzdłuż jeziora Garda. Do chwili obecnej zapisałosięczterdzieści dziewięć osób, co oznacza, że do dyspozycji naszej parafii pozostało jeszcze sześć miejsc wolnych. Koszt wyjazdu (z zakwaterowaniem w dwuosobowych pokojach, ubezpieczeniem, śniadaniem i obiadokolacją, zwiedzaniem i poruszaniem się własnym autokarem po Rzymie – bez jakichkolwiek dodatkowych opłat) wynosi 990 zł i 590 euro, a zapisytylko do przyszłej niedzieliprzyjmujemy w zakrystii. Wydrukowane ulotki z programem pielgrzymki można odebrać w zakrystii.

1. Od 28 lat, w każdą pierwszą niedzielę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Panem Bogiem na Polach Lednickich. To bardzo bogate w przeżycia spotkanie, odbywające się w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo, jest szczególną okazją dla młodych ludzi, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich i zawodowych do udziału w tym spotkaniu, które w tym roku odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę – 1 czerwca br. pod hasłem: „Wracaj do domu”. Zapisy przyjmuje Ks. Jacek, a koszt wyjazdu wynosi 50 zł.

1. Za dwa tygodnie – w niedzielę 2 czerwca br. zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku, które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć w kościele w drugą niedzielę czerwca (09.06.2024 r.).

1. Prośmy o łaskę Zbawienia i dar Wieczności dla zmarłych, którzy za swojego ziemskiego życia należeli do naszej parafii, polecając Panu Bogu wszystkich naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i sąsiadów, których kolejna rocznica śmierci przypada w najbliższych dniach. Dobry Jezu, a nasz Panie

Miłosław, dnia 18maja 2024 r.