Bractwo Różanca Świętego założone na terenie naszej parafii w 1614 r., ożywiło i pogłębiło kult Najświętszej Maryi Panny. Bractwo to z czasem przekształciło się w Bractwo Żywego Różanca, liczące 52 kółka różancowe po 15 członków każde. Wspólnotę Żywego Różanca tworzą 20 osobowe grupy. Róża ma swojego zelatora. Jedna róża każdego dnia łączy się w modlitwie, odmawiając różaniec, gdyż poszczególni członkowie rożważają jedną tajemnicę.

W chwili obecnej wspólnotę żywego różanca tworzy 7 róż po 20 osób, w tym jedna męska, dwie dziecięce i jedna młodzieżowa. Integracyjne spotkania z wymianą tajemnic odbywają się w kościele w każdą drugą sobotę miesiąca. Spotkaniom przewodniczy nasz duszpasterz- ksiądz proboszcz Krzysztof Redlak. Modlimy się w Papieskich Intencjach, Apostolstwa Modlitwy i naszych intencjach. Uczestniczymy w krótkiej konferencji prowadzonej przez ks. proboszcza, a kończącej się pytaniami do refleksji. Wspominamy aktualne ważne wydarzenie z życia Kościoła i parafii. Członkowie Żywego Różańca mają możliwość zapoznania się z czsopismem Różaniec, którego prenumeratę prowadzi ks. proboszcz. Pamietamy o tych co odeszli do Pana. W dniu pogrzebu żegnamy ich modlitwą różancową i ofiarujemy w ich intencji wspólną eucharystję(Msze św.). W Roku Kapłańskim dodatkową modlitwą otaczamy kapłanów i młodych ludzi, którzy chcą iść za Chrystusem. Uczestniczymy w Eucharystii w intencji żyjących i zmarłych członków grupy. W okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się z duszpasterzami i s. Dominikankami, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia. Czas miło upływa przy kawie i słodyczach. Nie zapominamy o chorych i starszych. Odwiedzamy w domach tych, którzy nie mogą  wziąć udziału w spotkaniu. Pamiętamy o różnych datach w życiu członków np. jubileuszach. Czas wyciszenia oraz osobiste rozmowy z Bogiem zapewniają rekolekcje. Każdego roku, począwszy od 24 listopada 2001 roku uczestniczymy w zamknietych dziennych Rekolekcjach Żywego Różanca, zakończonych wspólną mszą św z homilją,  które odbywaja sie w Domu Rekolekcyjno-Turystycznym Towarzystwa Czytelni Ludowych w Gnieźnie – Dulkach przy ul. ks Antoniego Ludwiczaka 20.Pielgrzymujemy do sankuariów maryjnych w Polsce(Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieluniu Zaobrzańskim. Dnia 5 lipca 2002 r bylismy na szlaku cysterskim  do Kuszczoru. Dnia 27 lipca 2002 r byliśmy w katedrze we Włocławku i Sankuarium Matki Bożej Zwycięskiej spod Grunwaldu w Brdowie. Modliliśmy się przy krzyżu ustawionym przy zaporze we  Włocławku upamiętnającym miejsce wrzucenia do jeziora ciała ks. Jerzego Popiełuszki. W miarę mozliwości wspieramy potrzeby kościoła. Złożyliśmy ofiarę na zakup dwóch kinkietów. Zakupiliśmy "Różaniec procesyjny", który ze czcią nosimy w czasie uroczystosci ku czci Matki Bożej(procesje fatimskie) oraz procesję Bożego Ciała i w "biały tydzień". Ofiarowaliśmy dla naszej parafi sztandar żałobny Żywego Różańca, który jest noszony podczas uroczystości pogrzebowych. Od 2003 r mamy do dyspozycji pomieszczenie w domu parafialnym przy ul. Pałczyńskiej. Spotykamy się tam na modlitwie, odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ksiądz proboszcz zakupił dla naszej dyspozycji radiomagnetofon. Z własnych środków dokupiliśmy kasety: "Różaniec", "Pismo Święte" i inne płyty i kasety o tematyce religijnej.

Wspólnota jest otwarta na nowych członków, którzy zechcieli by rozwijać pobożność religijną. Rozważanie tajemnic różańca świętego pogłębia w nas miłość ku Bogu i ludziom.