Parafia Rzymsko-Katolicka

24.05.2026 – 31.05.2026

 

NIEDZIELA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24.05.2026

7.00 + śp. Marię Barczak

9.00 + śp. Mirosławę Kałużną

10.30 + śp. Jurosława Modlitowskiego (w 19 rocz. śm.)

10.30 * Rocznica I Komunii Świętej

12.00 * Z podziękowaniem Bogu na otrzymane łaski oraz 35 lat kapłaństwa Księdza Prałata Krzysztofa Redlaka z prośbą o obfitość Bożych darów i łask, nieustanną opiekę Matki Najświętszej i Świętego Patrona, radość płynącą z powierzonej przez Boga misji kapłańskiej, dar zdrowia i siły oraz światło Ducha Świętego na dalszą owocną posługę ku chwale Boga i pożytkowi naszej parafialnej wspólnoty

18.00 + śp. Halinę, Stanisława Lemiszewskich, Stanisławę, Władysława Kłosików

Poniedziałek

Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

25.05.2026

7.30 + śp. Ryszarda Korajczyka

18.00 + śp. Danutę Suchorską

Wtorek

Św.Filipa Neri

26.05.2026

7.30 + śp. Marię Przydrygę

18.00 + śp. Teresę Wietecką, Mariana Olejniczaka, Barbarę Stróżyk, Irenę Pokrzywińską, Mariana Zaworskiego, Adama, Janinę Bratkowskich i zm. z rodziny, Elżbietę Fagasińską, Jerzego Borowieckiego

Środa

27.05.2026

7.30 + śp. Hieronima Roszyka

18.00 + śp. Leszka Kaczmarka i jego ojca Janusza

Czwartek

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

28.05.2026

7.30 + śp. Katarzynę Łuczyk

18.00 * Z podziękowaniem Bogu za dar życia i prośbą o dalsze błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Franciszka w 1 rocz. urodzin

Piątek

Św. Urszuli Ledóchowskiej

29.05.2026

7.30 + śp. Kazimierza Białeckiego

18.00  * Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Aniołów Stróżów i dary Ducha św. dla Pawła, Katarzyny, Marty i Michała

Sobota

30.05.2026

7.30 + śp. Marię Przydrygę

18.00 + śp. Lucynę (w 26 rocz. śm.), Floriana, Stanisława Graczyk

NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

31.05.2026

7.00 + śp. Krzysztofa Tomaszewskiego

9.00 * Z Podziękowaniem Bogu za dar kapłaństwa Księdza Jakuba Janiaka w 1 – rocznicę święceń kapłańskich oraz wszelkich otrzymanych łask, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i Świętego Patrona, dary Ducha Świętego, dobre zdrowie oraz obfite owoce Jego posługi w naszej wspólnocie 

9.00 + śp. Jana (w 4 rocz. śm.), Wojciecha Maćkowiak

10.30 + śp. ks. Radosława Tuszyńskiego i dusze czyśćcowe

12.00 + śp. Monikę Pawlak (w 7 rocz. śm.), zm. z rodz. Monarchów i Tomczaków

18.00 + śp. Zofię Ślęzak (w 35 rocz. śm.), Antoniego Ślęzak (w 28 rocz. śm.), Monikę, Józefa Kaczmarek i ich dzieci oraz zm. z rodz. Szewczyków

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 17 maja 2026 r.

  1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 (przystąpi) przystąpiła po raz pierwszy do Stołu Pańskiego grupa licząca 40 dzieci, uczniów klas III Szkoły Podstawowej. W poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek Białego Tygodnia dzieci, które dziś pierwszy raz przyjęły do swoich serc Chrystusa w Eucharystii będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego udadzą się autokarem w pielgrzymce dziękczynnej na Lichenia, ale już po wakacjach letnich – w sobotę, 19 września br. Na ten całodzienny wyjazd jest już przygotowany specjalny program związany z pobytem w Sanktuarium oraz zwiedzaniem okolicy.
  4. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30). W niedzielę natomiast modlimy się śpiewając Litanię Loretańską o godz. 17.45. Kontynuujemy również inicjatywę piątkowych nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach i kapliczkach przydrożnych, gdzie wspólnie jedziemy rowerami. Na kolejne wyjazdowe nabożeństwo majowe udamy się w piątek do Biechowa, korzystając ze ścieżki rowerowej do Skotnik, a wyjazd – tym razem z parkingu przy Ośrodku Zdrowia – został zaplanowany o godz. 18.50. Po wspólnej modlitwie przy grocie Matki Bożej w Parku Pielgrzyma, a później w kościele, Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich na słodki poczęstunek.
  5. Dzieci z klas IV, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętować pierwszą rocznicę tego wydarzenia za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź św. dla tych dzieci oraz ich rodziców odbędzie się w najbliższy piątek w godz. od 16.50 do 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Agnię OSB i Siostrę Weronikę OSB – Benedyktynki z Sierpca, których klauzurowa reguła życia, czyli oparta na nauczaniu św. Benedykta i skoncentrowana na życiu wewnętrznym formuła zakonna, opiera się na kontemplacji, a zwłaszcza na nieustannej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie trwającego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego chcemy wsłuchać się w świadectwo życia oddanego Panu Bogu w modlitwie uwielbienia, zawierzyć nasze osobiste intencje modlitwie tej wspólnoty zakonnej oraz wspomóc naszymi ofiarami ich codzienne potrzeby. Będziemy mogli to uczynić również przez zakup maści, ziół, oliwy magnezowej, mydełek i różańców, które Siostry wytwarzają na potrzeby utrzymania klasztoru. Możemy też przekazać Siostrom napisane na kartkach nasze osobiste intencje.
  7. Za tydzień – w niedzielę 24 maja br. zostaną wyłożone przy ołtarzach bocznych karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał bieżącego roku, które po wypełnieniu w domu będzie można złożyć w kościele w ostatnią niedzielę maja (31.05.2026r.).
  8. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjno-remontowe zebraliśmy 4942 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  9. Już od 30 lat, na początku czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Panem Bogiem na Polach Lednickich. To bardzo bogate w przeżycia spotkanie, odbywające się w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo, jest szczególną okazją dla młodych ludzi, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich i zawodowych do udziału w tym jubileuszowym spotkaniu, które w tym roku odbędzie się za trzy tygodnie w sobotę – 6czerwca br. pod hasłem: „Genesis”. Zapisy przyjmuje Ks. Jakub.
  10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się 27 maja br. o godz. 18.50.
  11. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który można odebrać po Mszy św. w zakrystii.
  12. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W tej modlitwie polecamy dziś szczególnie Miłosierdziu Bożemu śp. Adama Tomczyka, którego pogrzeb odbędzie się w środę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.Dobry Jezu, a nasz Panie

                                                                                                                                                   Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                                                                               Proboszcz

Miłosław, dnia 16 maja 2026r.