- Dziś zostały wystawione skrzynki, do których można złożyć wypełnione karty wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na III kwartał br. Karty te będą wyłożone przy ołtarzach bocznych do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że ten sposób rezerwacji nie dotyczy Mszy św. pogrzebowych za zmarłych w ostatnich miesiącach. Te intencje za zmarłych będą rozpisywane w tradycyjny sposób, a informacje o dacie spotkania dla bliskich są już podane do wiadomości w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy również osoby rezerwujące intencje mszalne na miesiące lipiec i sierpień br. o uwzględnienie zmiany dotyczącej porannych Mszy św. w niedzielę i święta oraz w poniedziałki o godz. 18.00.
- Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. z wyjątkiem wieczoru we wtorek.
- Rozpoczynający się jutro miesiąc czerwiec jest w liturgii i związanej z nią polskiej pobożności ludowej czasem sprawowania w kościołach i kaplicach nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączając się w tę modlitwę, będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. w czwartki i piątki, zaś w niedzielę o godz. 17.40.
- W najbliższy wtorek – 2 czerwca br. będziemy wspólnie świętować 125-rocznicę Strajków Dzieci Miłosławskich, wspominając wydarzenia zapisane na najpiękniejszych kartach naszej narodowej historii oraz historii Wielkopolski z początku XX wieku, które są dla nas zobowiązaniem do pamięci o młodych bohaterach z naszej parafii broniących z niezwykłą determinacją prawa do nauki religii w języku polskim. To dla nas wszystkich szczególny moment do wspomnienia jednego z najważniejszych wydarzeń, związanych z oporem przeciwko germanizacji w okresie zaborów, ale także wyjątkowa okazja do refleksji nad znaczeniem języka, wiary i tradycji w dziejach Polskich. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 14.00, po zakończeniu której odbędzie się część oficjalna w oranżerii Pałacu. W programie przewidziano inscenizację słowno-muzyczną, premierę okolicznościowego teledysku oraz prezentację przygotowanego na tę okazję filmu dokumentalnego. Wszystkich mieszkańców naszej parafii serdecznie zapraszamy do udziału w rocznicowych uroczystościach, byśmy z dumą mogli spojrzeć na lokalną historię i oddać należny szacunek dzieciom, które swoim sprzeciwem dały świadectwo miłości do Boga i Ojczyzny.
- W najbliższy czwartek – 4 czerwca br. będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w zmienionym porządku, o godzinie: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.Po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.30, czyli ok. godz. 9.20 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tegorocznej celebracji i procesji uczestniczyć będą Klerycy roku propedeutycznego w Kaliszu, pochodzący z Archidiecezji Poznańskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezji Kaliskiej i Diecezji Bydgoskiej, którzy za miesiąc kończą pierwszy etap swojej formacji w drodze do kapłaństwa. Przybywających w Boże Ciało na Msze św. o godz. 8.30 i 10.30 bardzo prosimy, aby nie parkowali samochodów wokół kościoła, na ul. Sienkiewicza oraz na Placu Wiosny Ludów i skorzystali z możliwości zaparkowania samochodów w innych miejscach. Zapraszamy wszystkich do udziału w codziennych procesjach eucharystycznych, jakie w Oktawie Bożego Ciała będą się odbywać wokół świątyni. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. prosimy o przybycie na procesję w albach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 na placu przykościelnym. Tegoroczne zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie miało miejsce przy kościele. Szczegóły podamy za tydzień.
- W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. dla uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży ze szkół średnich została zaplanowana w czwartek (Boże Ciało) w godz. od 17.15 do 18.00. Uczniów klas III–VI Szkoły Podstawowej zachęcamy z kolei do ostatniej już przed wakacjami letnimi spowiedzi św. w piątek w godz. od 17.15 do 18.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o godz. 19.30. Tradycyjnie zostanie ona połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty oraz Komunii św.
- Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św., czyli ok. godz. 8.00.
- Informujemy, iż w okresie wakacji letnich, to jest od niedzieli 5 lipca br. do niedzieli 23 sierpnia br. ulega zmianie porządek sprawowania Mszy św. w niedziele i święta. W ciągu ośmiu wakacyjnych niedziel oraz w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godzinie: 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. W tym okresie nie będzie również Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w poniedziałki.
- Z posługą duszpasterską u osób chorych i starszych udamy się za tydzień, to jest w piątek i sobotę – 5 i 6 czerwca br. od godz. 8.30. W miesiącach wakacyjnych z Komunią św. do osób chorych i starszych udadzą się zamiennie Księża oraz Nadzwyczajni Szafarze.
- Już od 30 lat, na początku czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Panem Bogiem na Polach Lednickich. To bardzo bogate w przeżycia spotkanie jest szczególną okazją dla młodych ludzi, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich i zawodowych do udziału w tym jubileuszowym spotkaniu, które w tym roku odbędzie się za tydzień, w sobotę – 6 czerwca br. pod hasłem: „Genesis”. Zapisy przyjmuje Ksiądz Jakub.
- Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego, który można odebrać po Mszy św. w zakrystii.
- Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W tej modlitwie polecamy dziś szczególnie Miłosierdziu Bożemu śp. Bożeną Bartkowiak, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
Ks. Krzysztof Redlak
Proboszcz
Miłosław, dnia 30 maja 2026 r.