OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2019 r.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ściśle na spłatę należności w wysokości 30 000 zł za wykonany już w Wałczu nowy, dwuskrzydłowy, zamykany konfesjonał, który najpóźniej w połowie października br. zostanie zamontowany w naszej świątyni i będzie miejscem spowiedzi św. zwłaszcza dla osób starszych, niepełnosprawnych, mających trudność w klękaniu, a nade wszystko dla niedosłyszących, zapewniając – dzięki odpowiedniej, dźwiękochłonnej konstrukcji i wyposażeniu uwzględniającym ograniczenia ruchowe – możliwie najlepsze warunki do sprawowania sakramentu pojednania i pokuty. Zdjęcia nowego konfesjonału można zobaczyć w dużej gablocie ogłoszeniowej na zewnątrz kościoła.

 

 1. Przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku rozpoczniemy dziś o godz. 19.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Od minionego tygodnia Biuro Parafialne będzie czynne już według stałego, niezmiennego porządku, to jest we wtorki i czwartki w godz. od 19.30 do 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne przyjmujemy wyłącznie w zakrystii od poniedziałku do piątku po każdej Mszy św. W pozostałych sprawach, związanych z: przygotowaniem do sakramentu chrztu, wydaniem zgody dla kandydatów na rodziców chrzestnych, rezerwacją daty ślubu i przygotowaniem narzeczonych, prolongatą grobów na kolejne 20 lat i zatwierdzeniem projektów pomników nagrobnych oraz we wszystkich pozostałych kwestiach duszpastersko-administracyjnych prosimy o przybycie do Biura Parafialnego we wtorki i czwartki.

 

 1. Z racji przypadającego w najbliższy piątek 13. dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30. Prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów.

 

 1. Pierwsze, powakacyjne spotkanie chóru odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Siostra Liliana serdecznie zaprasza dziewczynki i chłopców, którzy należeli w poprzednim roku szkolnym do dziecięcej scholki , ale także inne dzieci i młodzież oraz ich rodziców, którzy chcieliby śpiewem lub grą na jakimkolwiek instrumencie włączyć się w oprawę muzyczną niedzielnej liturgii sprawowanej o godz. 10.30, na pierwszą po wakacjach próbę, która odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. W łączności z dzisiejszymi uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia w Biechowie, w najbliższą sobotę – 14 września odbędzie się tam także tradycyjne spotkanie dla osób w podeszłym wieku, doświadczonych chorobą, samotnością i różnymi życiowymi trudnościami. Ojcowie Paulini bardzo serdecznie zapraszają wszystkie wspominane osoby, ich krewnych, przyjaciół i opiekunów na modlitewne spotkanie, które rozpocznie się w przyszłą sobotę Mszą św. o godz. 10.00. Podczas uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej przez kapłanów z dekanatu miłosławskiego, będzie udzielany sakrament chorych.

 

 1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby wszyscy ministranci tak zorganizowali sobie czas, aby mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Jednocześnie zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej do włączenia się do grona ministrantów naszej parafii, a młodzież z ostatniej klasy Szkoły Podstawowej i starszą do podjęcia posługi lektora. Chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio u Ks. Jacka.

 

 1. Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. odbędzie się za dwa tygodnie, w poniedziałek – 23 września br. o godz. 19.00 w kościele. Tego dnia zakończymy już ostatecznie zapisy dzieci do I Komunii św. oraz zapoznamy rodziców z całorocznym programem przygotowania, wskazując najważniejsze daty i wydarzenia. Bardzo prosimy o obecność wszystkich rodziców.

 

 1. Po Mszy św. można nabywać najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, otaczając naszą wspólnotową modlitwą zmarłego przedwczoraj śp. Ks. Kan. Stanisława Podlewskiego, wikariusza w Miłoslawiu w latach 1966-67 oraz tych wszystkich zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada we wrześniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

 

 

 

 

Miłosław, dnia 7 września 2019 r.

 

Ogłoszenia na 23 niedzielę