OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

23 października 2016 r.

1. Zachęcamy wszystkich do znalezienia czasu i przybycia na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W poniedziałek i środę modlitwę różańcową poprowadzą Siostry Katechetki wraz z dziećmi, w czwartek młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, a w piątek członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła.

1. Od ubiegłego tygodnia przyjmujemy w zakrystii wymienianki roczne                   i jednorazowe za zmarłych. Ze względów organizacyjnych prosimy                    o nieoddawanie wymienianek w biurze parafialnym, lecz tylko w zakrystii. Na stolikach znajdujących się przy wyjściu głównym i bocznym oraz w kaplicy Matki Bożej zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe czy też roczne. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do Uroczystości Wszystkich Świętych, a roczne do końca listopada.

1. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem wiernych zmarłych, uprzejmie prosimy o zainteresowanie się stanem materialnym grobów oraz ich najbliższego otoczenia, a także              o sprawdzenie ważności dokumentów dotyczących stanu prawnego miejsc pochówku, gdzie spoczywają osoby zmarłe przed 1997 rokiem. W ciągu minionych pięciu lat na cmentarzu parafialnym zostało postawionych także kilkanaście nagrobków bez wcześniejszego uzgodnienia tego zamiaru              z zarządcą cmentarza oraz bez złożenia w kancelarii odpowiedniego dokumentu z rysunkiem projektu sporządzonym przez kamieniarza. Zakładając, że sytuacja ta wynika z niewiedzy lub przeoczenia i nie jest wyrazem złej woli ani świadomego naruszenia obowiązującego w tym zakresie prawa, bardzo prosimy, aby rodziny tych zmarłych (które stawiały wspomniane nagrobki) możliwie najszybciej złożyły brakujące dokumenty w biurze parafialnym.

1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek    w godz. od 19.30 do 20.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej.

1. Teatr Farcik – działający przy naszym Gimnazjum wespół z Miłosławskim Centrum Kultury  zapraszają na kolejne Poetyckie Zaduszki , zatytułowane tym razem: „Przychodzimy… Odchodzimy…”, które zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek – 28 października o godz. 19.00 w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Miłosławiu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

1.  Punkt przyjmowania i wydawania używanej odzieży jest czynny w każdy czwartek w budynku byłej wikaryjki w godz. od 15.00 do 16.00.

1. W związku z trwającymi przygotowaniami do wizytacji kanonicznej parafii, jakiej za niespełna trzy tygodnie – w czwartek, 10 listopada br. –  dokona          Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski, zapraszamy liderów i prezesów wspólnot, organizacji, stowarzyszeń oraz parafialnych grup duszpasterskich                  na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o godz. 20.30 na plebanię.    Ze względu na fakt, iż dla wspomnianych grup zostanie w dniu wizytacji zorganizowane specjalne popołudniowe spotkanie modlitewne w kościele, połączone z krótką prezentacją wspólnot, bardzo prosimy wszystkich               o przybycie.

1. Kolejne katechezy dla uczniów klas II i III szkół ponadgimnazjalnych odbędą się za trzy tygodnie – w sobotę, 12 listopada o godz. 16.30 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej.

1. Pragniemy wstępnie poinformować, iż w związku z przyszłorocznymi obchodami 100-lecia Objawień Fatimskich, organizujemy parafialną pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii z dwudniowym pobytem w Fatimie oraz jednodniowym pobytem u św. Jakuba w Santiago de Compostela. Na program 8-dniowej pielgrzymki lotniczej złoży się także zwiedzanie wielu ciekawych miejsc, głownie w Portugalii i w części hiszpańskiej Galicji oraz jeden dzień całkowicie wolny, przeznaczony na wypoczynek nad morzem. Pielgrzymka odbędzie się w II połowie września 2017 roku, a szczegółowe daty oraz wszystkie istotne informacje podamy do wiadomości za dwa miesiące, przed Świętami Narodzenia Pańskiego.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

1.  Bożemu Miłosierdziu powierzamy wszystkich wiernych zmarłych, wspominając dziś w naszej modlitwie śp. Janinę Ostrowską oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych, których kolejna rocznica śmierci przypada              w październiku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz  parafii  pw. św. Jakuba w Miłosławiu

Miłosław, dnia 22 października 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY 23 października 2016 r.