OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI  TydziEŃ ZWYKŁY

25 września 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęły się w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne zatytułowane: Świadkowie Miłosierdzia – spotkanie ze świętymi, które prowadzi Ks. Mirosław Pstrągowski – proboszcz parafii pw. św. Łukasza w Bydgoszczy, Kawaler Zakonu Bożego Grobu w Jerozolimie. Rekolekcje trwać będą do wtorku –  27 września, a każdy dzień jest poświęcony innym świętym, których relikwie znajdują się w tych dniach w naszym kościele. Dzisiejszy dzień został poświęcony św. Siostrze Faustynie, bł. Ks. Michałowi Spoćce oraz św. Janowi Pawłowi II. Jutro będziemy się modlić do św. Charbela i przyjmiemy namaszczenie – przywiezionym z Libanu – olejem św. Charbela, zaś  we wtorek zaniesiemy modlitwę do św. Rity i dokonamy poświęcenia róż. W czasie trzydniowych rekolekcji wysłuchamy także kilku świadectw osób świeckich, które za wstawiennictwem wspomnianych świętych doznały różnych łask w swoim życiu lub w życiu swoich bliskich. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą się odbywały o godz. 10.00 i 18.00. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym czasie refleksji i modlitwy.

1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne przy ul. Pałczyńskiej będzie nieczynne. W pilnych sprawach prosimy o kontakt po Mszach św. w zakrystii.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Na ten cel przekazaliśmy na konto Caritas Polska 1167 zł.

1.  Najbliższa środa jest drugim w tym roku dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, który chcemy przeżywać tym razem wyłącznie w wymiarze osobistego trwania na modlitwie przed Jezusem w Eucharystii. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. porannej i zakończy o godz. 10.00, a w godzinach popołudniowych rozpocznie się o godz. 15.30 i zakończy o godz. 18.00.  Zachęcamy wszystkich do znalezienia choćby kilku minut na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym pośród nas w tajemnicy Eucharystii.

1. Zpraszamy wszystkich do wzięcia udziału w dorocznej akcji Koronka na ulicach miast, która organizowana jest zawsze w dniu 28 września, co w tym roku przypada w najbliższą środę. Miejscem naszej tegorocznej modlitwy będzie skwer obok kościoła, od strony dawnej wikaryjki i starego budynku Szkoły Podstawowej. Niech nasza obecność oraz wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, przyczyni się do przemiany naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego, a także do przemiany całego świata.

1. Przypominamy, że punkt przyjmowania i wydawania używanej odzieży, prowadzony przez Panie z grupy charytatywnej, czynny jest w budynku dawnej „wikaryjki” przy ul. Zamkowej w każdy czwartek w godzinach od 15.00 do 16.00.

1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę po zakończeniu porannej Mszy św.

1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługa sakramentalną w najbliższą sobotę – 1 października od godz. 8.15.

1. Członków Żywego Różańca zachęcamy do udziału w diecezjalnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę za dwa tygodnie – 8 października w Słupcy. Zapisy na wyjazd przyjmują Zelatorzy.

1.  Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

1.  Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecajmy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Zygmunta Podlewskiego, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof  Redlak

Miłosław, dnia 24 września 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI TydziEŃ ZWYKŁY 25 września 2016 r.